Fotbalové MS do 20 let vyhráli Srbové, Finále s Brazílií rozhodli ve 118. minutě

Srbští fotbalisté ovládli mistrovství světa do 20 let. Na Novém Zélandu udolali Brazílii gólem 2 minuty před koncem prodloužení. Bronz získalo Mali díky výhře 3:1 nad Senegalem.

MS dvacítek rozhodl gól 2 minuty před koncem prodloužení

MS dvacítek rozhodl gól 2 minuty před koncem prodloužení | Zdroj: ČTK

Brazilští favorité útočili už na 6. titul mistrů světa ve své věkové kategorii. Ve vyřazovací části 20. MS do dvaceti let ani jednou neinkasovali. Až v 70. minutě překonal jejich obranu Stanisa Mandić, o 3 minuty později ale po skvostné individuální akci vyrovnal záložník Manchesteru United Andreas Pereira.

Za stavu 1:1 šlo finále do prodloužení, ve kterém žlutý tým dobýval neprostupnou obranu, ze které ve 118. minutě vystartovali Srbové do rozhodujícího protiútoku. Vítězný gól celého mistrovství vstřelil Nemanja Maksimović.

Mladí Srbové slaví titul po 28 letech, na MS v Chile v roce 1987 se radovala reprezentace Jugoslávie. O málo starší kolegové čerstvých šampionů budou dnes soupeři České republiky na ME do 21 let v Praze.

Bronzové medaile získalo podruhé v historii Mali, které porazilo oslabený Senegal 3:1.