Fotbalový klub Tigre nabízí netradiční vstupenky. Fanoušci se mohou nechat očipovat

Argentinský fotbalový klub Tigre nabízí svým fanouškům novinku v podobě očipování. Jde o podobné implantáty, o kterých se u nás mluví třeba v souvislosti s povinnou identifikací psů. Čipy prý mají usnadnit vstup na stadion.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Argentinští fotbaloví fanoušci sledují derby týmů River Plate a Boca Juniors

Argentinští fotbaloví fanoušci sledují derby týmů River Plate a Boca Juniors | Zdroj: Reuters

Fotbalový klub Tigre nabízí tuhle novinku svým věrným příznivcům, v Argentině jsou totiž fanoušci organizovaní oficiálně jako členové klubu.

Čip má obsahovat osobní údaje, fanoušek tedy nebude muset nosit s sebou na stadion žádný průkaz ani permanentku. Projde u vchodu kolem čtečky, a pokud bude mít všechny členské příspěvky zaplacené, turniket ho pustí dovnitř.

Novinka se objevila na twitterovém účtu a na facebooku klubu Tigre teprve včera večer, ale reagovala na ni už spousta lidí. Podle všeho se zatím neobjevil nikdo, kdo by si čip chtěl nechat implantovat.

Lidé se ptají, zda je to vůbec možné a upozorňují na problémy z hlediska ochrany osobních údajů a možného sledování. Fanoušci navíc kritizují klub za to, že by měl investovat do úplně jiných věcí.

Někteří lidé by možná uvítali, kdyby čipy sloužily například k zamezení vstupu problematických fanoušků na stadion.

V Argentině se totiž násilí fanoušků nikdy nepodařilo vyřešit. Momentálně to funguje tak, že na zápasy mohou vždy jen fanoušci domácího týmu, takže hostující klub nemá v hledišti žádnou oporu.

David Koubek, Anna Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme