'Franz efekt‘ nezabral. Slavia na Žižkově prohrála

Františku Strakovi se premiéra na lavičce fotbalistů Slavie nepovedla. Sešívaní podlehli Viktorii na Žižkově v 10. kole Gambrinus ligy 0:1, a to za vydatného skandování nelichotivých hesel proti Strakovi i vedení klubu ze strany fanoušků červenobílých. "Je to samozřejmě nepříjemné a bolí to," přiznal nový kouč Slavie.

František Straka při své premiéře na lavičce Slavie

František Straka při své premiéře na lavičce Slavie | Zdroj: ČTK

Začátek utkání byl z obou stran spíše bojovný, a tak došlo na první vzruch až ve 28. minutě. Slávista Pospěch na konci rychlé kombinace na pár doteků narazil na vápno osamocenému Blažkovi, který měl ale balon na dlouhou nohu, a vypálil tak nad břevno.

Nedáš, dostaneš, potvrdilo se vzápětí. Domácí David Kalivoda vybojoval ve středu hřiště míč, pak přešel přes několik protihráčů a vybíhajícího Čontofalského přehodil nádherným obloučkem. Jakožto bývalý slávista gól neslavil, za což ho fanoušci sešívaných odměnili skandovaným potleskem.

00:00 / 00:00

František Straka podle svých slov zažívá nejhorší období sportovní kariéry

Branka povzbudila spíše Viktoriány, kteří se ještě do konce poločasu zjevili v několika slibných příležitostech. A jednou si dal Latka málem vlastní gól.

Ve druhé půli došlo na očekávaný tlak hostů, v největších šancích ale oba stopeři Slavie selhali. Nejdřív se Latka dostal až před Vaclíka, z úhlu ho neprostřelil, míč se pak dostal ke Kaufmanovi na hranici pokutového území, jenže ten vypálil hodně nad branku. Alespoň bod pro sešívané mohl v 90. minutě ránou zpoza vápna uzmout Jarolím, Vaclík však střelu jistě chytil.

K reakci fanoušků se vyjádřil i útočník Slavie Jan Blažek

Fotbalisté Slavie po dlouhé době nešli po utkání poděkovat fanouškům za podporu. Namíchlo je, že vyvolávali jméno Davida Kalivody. "A také jsme chtěli ukázat, že stojíme za trenérem," řekl útočník Jan Blažek.

Žižkovští se díky své druhé výhře v sezóně dostali ze sestupového pásma, se sedmi body jsou teď třináctí, o dva body a jednu příčku za Slavií.

Viktoria Žižkov - Slavia Praha 1:0 (1:0)
Branka: 30. Kalivoda. Rozhodčí: M. Paták - Moláček, Pilný. ŽK: Súkenník, Kadeřábek, Lafrance, Slodowy - Kaufman, Pospěch. Diváci: 5200 (vyprodáno).

Žižkov: Vaclík - Šťastný (85. Slodowy), Bodeček, Procházka, Starý - Lafrance - Kadeřábek, Kalivoda (72. Bořil), Súkenník, Mach - Böhm (88. Kalod). Trenér: Pulpit.
Slavia: Čontofalský - Dostál, Kaufman, Latka, Hubáček - Vlček (58. Hurka), Jarolím, Petrák (45. Janda), Hloušek - Pospěch, Blažek (80. Milutinovič). Trenér: Straka.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít