‚Křetínského taška‘ odmytizována. Důkazní materiály neobsahovala

Z pojmu ‚Křetínského taška‘ už se v českém fotbale stal užívaný termín. Ale je docela možné, že taška obsahovala jenom diář, deodorant a pár dalších nezbytností. Rozhodně v ní šéf pražské Sparty nepřinesl před šesti týdny předsedovi fotbalové asociace Miroslavu Peltovi žádné nahrávky, kazety a jiné důkazní materiály o špíně v domácí kopané. Právě to tvrdily některé zdroje v minulých týdnech. Ovšem šéf protikorupční policie to pro Český rozhlas - Rádio Česko vyvrací. Hra se slovíčky, významy a symboly pokračuje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miroslav Pelta předal informace od šéfa Sparty Křetínského o řízení profesionálního fotbalu protikorupční policii | Zdroj: ČTK

„Z mého pohledu byla možná některými médii vytvořena bublina ohledně toho, co vše v té tašce mělo být. Já jsem se oslýchával, že v té tašce byly kazety, nahrávky a dokumenty, ale to byly výmysly,“ říká v rozhovoru pro sesterskou stanici Radiožurnálu Tomáš Martinec, šéf protikorupční policie.

Přehrát

00:00 / 00:00

Daniel Křetínský Miroslavu Peltovi v tašce žádné důkazní materiály nepředal, policii ale případ dále šetří

Z jeho slov se zaradují ti, kteří chování sparťanského bosse považují za účelový a defenzivní krok učiněný těsně po prohře 0:1 spornou penaltou na hřišti velkého konkurenta z Plzně. Ukázat sílu a nahnat strach bez jakékoli opory v realitě. Ale tak to být nemusí. Důležitá je tato věta policejního šéfa Martince:

„Ta kabela nemá nic společného s informacemi, které poskytl pan Křetínský. V té tašce nebylo nic, co se týče důkazů, jen osobní věci.“

Z toho plyne, že policie buď sama od sebe zkoumala zavazadlo Daniela Křetínského a našla v něm leda tak propisku a parfém, nebo on sám kabelu s tímhle obsahem předložil jako důkaz. Obě verze znějí jako z nepovedené grotesky.

Každopádně Martincova slova znamenají, že slavná kabela je jenom prázdným symbolem. Ovšem jeho podřízení ve vyšetřování případu pokračují, takže Křetínský Peltovi něco předal, jenom se to zřejmě neukrývalo v mytické tašce.

Přehrát

00:00 / 00:00

Se šéfem protikorupční policie Tomášem Martincem mluvil Ondřej Černý

„Pan Křetínský v té tašce nepřinesl žádné materiály, předsedovi svazu přinesl jen informace, ale nebudu zmiňovat, o jaké informace se jednalo.“

Takže pro pořádek ještě jednou - Křetínský nepředal materiály, ale předal informace. Když se nad tímhle zamyslíme a přeložíme si to do lidské řeči, plyne z toho Martincovo tvrzení, že si šéf Sparty u předsedy asociace jednoduše vylil srdce.

A teď se zkoumá, jestli je na tom něco pravdy, nebo je tenhle případ jenom vykonstruovaným divadlem, které mělo zajistit, aby se Spartě neubližovalo, a ve kterém i Pelta přijal jednu z hlavních rolí.

Jan Kaliba, Ondřej Černý, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme