'Lvíčata' špehují německé hráče. Na Euro trénují oba týmy jen kousek od sebe

Přípravě na důležité akce se fotbalové týmy rády věnují v klidu a daleko od zvídavých očí soupeřových vyzvědačů. Čeští a němečtí reprezentanti do 21 let ale tentokrát hru na schovávanou vynechali. Před mistrovstvím Evropy, kde budou za 18 dní stát proti sobě v zápase pražské skupiny A, trénují v rakouských Alpách kousek od sebe.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalový míč

Fotbalový míč | Foto: Fotobanka stock.xchng

Louku za řekou v městečku Leogang brázdí zemědělci v traktorech, aby naplnili své seníky.

Hned vedle na místním stadionku běhají po mnohem pečlivěji upraveném trávníku vycházející hvězdy klubů z Dortmundu, Liverpoolu a dalších vznešených fotbalových adres.

K dokonalosti chybí mladé německé reprezentaci snad jen účast muže, který loni v Brazílii dal rozhodující gól finále mistrovství světa dospělých.

Přehrát

00:00 / 00:00

Češi špehují Němce, Němcům jsou Češi lhostejní. Fotbalové 21 obou zemí trénují na blížící se mistrovství Evropy i na vzájemný zápas kousek od sebe

„Ani na chvíli nebylo reálné, aby Mario Götze odjel s německou jednadvacítkou na soustředění a potom do Prahy na Euro,“ komentuje situaci pracovník bavorského rozhlasu.

„Má za sebou spoustu náročných zápasů za Bayern, v poslední době byl hodně kritizovaný, takže mu rovnou řekli, aby radši odjel na dovolenou a vyčistil si hlavu po dlouhé sezóně, před kterou navíc měl kvůli mistrovství světa minimum volna,“ dodává.

Mario Götze je hráč, za kterého dal mnichovský Bayern víc peněz, než jaká je hodnota celého českého týmu dohromady i s hotelem, ve kterém teď bydlí.

Outdoorová posilovna

I bez Götzeho je ale německý tým plný hráčů z předních evropských soutěží, kteří po tréninku mizí v autobuse, kdežto kouč Horst Hrubesch si alpskou idylu ještě vylepšuje a ze hřiště do hotelu s úsměvem odjíždí na bicyklu. Kdyby chtěl, může na něm nenápadně vyrazit i na výzvědy, ale prý to neudělá.

„Soustředíme na sebe,“ naznačuje Roy Rajber z německého realizačního týmu, že český celek Němce nezajímá, i když bude jedním z jejich soupeřů na mistrovství Evropy, trénuje v 15 kilometrů vzdáleném Zell am See a bydlí jen o kousek dál v Kaprunu.

Český trenér Jakub Dovalil naopak neodolal pokušení špehovat favorita blížícího se turnaje, který bude zároveň kvalifikací na olympijské hry v Riu.

Trenér Jakub Dovalil se motivuje svérázným způsobem | Foto: Michal Jurman

„Sledujeme je detailně. Německé národní mužstvo pracuje v jiných podmínkách. Pro konfrontaci není rozhodující, jaký máte hotel nebo možnosti. My jsme spokojení tady, oni jsou v Leogangu. Včera se tam byl podívat Jaromír Šeterle,“ říká.

„Shodou okolností netrénovali na hřišti, asi kvůli velkému horku. Zajímavostí je, že jim v hotelu nestačila posilovna, takže si objednali celtu asi 30 krát 40 metrů, do toho si nakoupili veškeré přístroje a jedou na desetidenní soustředění,“ směje se manažer a toho času i hlavní zvěd českých „Lvíčat“ Jaromír Šeterle.

Jan Kaliba, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme