‚Můžu se všem klidně podívat do očí,‘ říká Ivan Hašek

Je to čtyři dny od chvíle, kdy Ivan Hašek nečekaně oznámil, že končí ve funkci předsedy fotbalové asociace. Od té doby zaznělo hodně možných důvodů jeho rozhodnutí a pravděpodobných následků pro český fotbal. Ne se vším se Hašek ztotožňuje, ale na druhou stranu ne všichni mu věří, že jeho útěk do arabského Al-Ahlí byl naplánovaný už dva roky dopředu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér české fotbalové reprezentace Ivan Hašek | Foto: Tomáš Adamec

„Bylo to těžké, ale vnitřně jsem se s tím už vypořádal,“ vypráví Ivan Hašek se čtyřdenním odstupem po své abdikační řeči o tom, jak se dva roky vyrovnával s pocitem, že v polovině funkčního období překvapí lidi, kteří ho zvolili, nečekaným sbohem.

Ti funkcionáři, kterým slíbil, že se pokusí vyvést český fotbal z neveselého stavu, se podle Haška nemusejí cítit vrženi o dva roky zpátky, i když se znovu ocitli v situaci, kdy musejí hledat někoho, komu by věřili a svěřili péči o český fotbal.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ivan Hašek má ohledně svého odchodu z českého fotbalu klidné svědomí

„Jsou i lepší situace... Finanční krize se dotkla celého fotbalu, ale ten v poslední době zase tak netratil, co se týče úbytku peněz. Kdyby se přestaly platit veškeré peníze, byla by ohrožena celá struktura fotbalu. Já si myslím, že to lidé okolo mě pochopí, vidí, jaká je situace ve fotbalu. Co jsem dostal zprávy. Většina z nich mě chápe. Někteří jsou naštvaní, ty zase chápu já, ale takový je život. Můžu se i jim klidně podívat do očí, dva roky jsem pro ně dělal, co jsem mohl.“

Jan Kaliba, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme