‚Nesmím se bát,‘ zdůrazňuje před návratem na hřiště fotbalista Kadlec

Fotbalisté Sparty se ve středu vydali na svoji poslední letošní cestu v základní fázi Evropské ligy a nechyběl u toho nakonec po zranění lebky ani útočník letenských Václav Kadlec. Letenští sehrají zítra poslední zápas ve skupině se španělským Bilbaem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Utkání skupiny I 2. kola základních skupin fotbalové Evropské ligy: Sparta Praha - Athletic Bilbao, které se hrálo 4. října v Praze. Zleva Václav Kadlec z AC Sparta Praha a Gaizka Toquero z týmu Athletic Bilbao. | Zdroj: ČTK

„Sednul jsem si do místnosti, kde se měnil tlak. Nejdřív jsme jakoby vzlétali, pak klesali. Bylo to bez bolestí, takže dobré,“ může se Kadlec zpětně už smát svému rannímu vyšetření v pražské Vojenské nemocnici, které mělo simulovat, jak jeho zraněná lebka z ligového utkání v Mladé Boleslavi, bude reagovat na změny tlaku v letadle.

Nepříjemnou zlomeninu lebeční kosti si přitom přivodil před měsícem a podle sparťanského doktora Davida Erharta stačily čtyři týdny na to, aby se mohl Kadlec pokusit třeba už v Bilbau o svůj soutěžní comeback.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Václavem Kadlecem mluvil před odletem Michal Jurman

„Kost je srostlá a pokud jde o hlavičky, navíc ještě s tím podpůrným aparátem, který pokrývá horní část jeho lebky, tak tam samozřejmě není žádné riziko obnovení zranění. To zranění je v tuto chvíli zhojené.“ Z pohledu medicíny by tedy Kadlec neměl mít problém ani v hlavičkových soubojích.

Důležitější při podobných zraněních je ale vždy více než fyzický spíše psychický stav a odolnost hráče, který v utkání nesmí ani na sekundu zapochybovat o tom, zda se raději nevyhnout nějakému souboji.

Speciální karbonová maska, kterou bude muset Kadlecovi ještě v den zápasu schválit rozhodčí, tak u sparťanského útočníka plní také tuto, řekněme psychologickou, funkci.

„Mám tu masku, takže když mě třeba někdo ‚štrejchnul loktem, tak to není cítit, protože maska je z karbonu a je to tvrdé. Nesmím se bát,“ přikazuje si Kadlec, který se podle svého trenéra Vítězslava Lavičky jevil na posledních trénincích, i přes čtrnáctidenní výpadek, v hodně slibné formě.

Václav Kadlec nakonec při odletu do Bilbaa nechyběl | Foto: Michal Jurman

Do zápasu nejspíš zasáhne

„Vašek má velkou chuť do hry. Je to na něm vidět v tréninku, ale spíš je potřeba ho trošku brzdit,“ nechce nijak uspěchat Lavička návrat Kadlece na hřiště a i proto zřejmě podle všech dostupných informací tento útočník proti Bilbau rozhodně nezasáhne do zápasu od začátku.

Dříve nebo později by se ale na legendárním stadionu San Mamés objevit měl. Už jenom třeba proto, že se může jednat o jeho poslední start v dresu pražské Sparty. Hlasitě se totiž mluví o tom, že by během zimní přestávky mohl Kadlec zamířit z Letné vstříc zajímavému zahraničnímu angažmá.

Michal Jurman, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme