'Prožil jsem to, co teď zažívá on.' Čech nabízí pomoc zraněnému fotbalistovi Hullu

V lednu to bylo přesně deset od chvíle, kdy se fotbalista Petr Čech vrátil na trávníky po těžkém zranění hlavy. S podobným úrazem nyní bojuje středopolař anglického Hullu Ryan Mason. Ten má sice zatím k návratu do hry daleko, ale usnadnit by mu to vedle lékařů mohl i český brankář, jenž 25letému záložníkovi nabídl pomocnou ruku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalista Hullu Ryan Mason se zranil v lednovém zápase proti Chelsea | Zdroj: Reuters

Ryan Mason se zranil 22. ledna, kdy po střetu s obráncem Chelsea Garym Cahillem utrpěl frakturu lebky. A gólman londýnského Arsenalu Petr Čech je jedním z mála fotbalistů, kteří se do jeho situace mohou přesně vžít.

„Nabídl jsem mu moji podporu, protože jsem zažil to, co prožívá. Rád se s ním podělím o mé zkušenosti, pokud mu to pomůže,“ prohlásil Čech v rozhovoru pro klubovou televizi Arsenalu.

„Hned mě napadlo, že bych mu mohl pomoci. Jsem samozřejmě rád, že je zpět doma a že začal rekonvalescenci. Snad se dá brzy do pořádku.“

Brankář Arsenalu věří, že by Masona mohl povzbudit jeho příběh. Čech se totiž nakonec léčil pouhé tři měsíce, a i když od té doby musí nosit ochrannou helmu, jeho kariéra i po zranění pokračovala v rozletu.

„Pokud jste v této situaci, je důležité, aby vám pomohli lidé kolem vás. Potřebujete, aby byli vaši nejbližší blízko vás, když je vám špatně. Ta situace se netýká jenom zraněného, ale i jeho okolí. Je třeba, aby dostal podporu rodiny. I pro ni je to výzva,“ uvedl Petr Čech.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme