'Trenér desetiletí' Brückner dnes Bílkovi radit nebude

Někdejší kouč národního týmu Karel Brückner už na žádnou sportovní funkci nepomýšlí a od dění na trávníku si udržuje odstup. Jako čerstvě oceněný Trenér desetiletí bude sledovat dnešní kvalifikační utkání českých fotbalistů s Litvou, ale úplně klidný při tom nebude.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér Brückner

Trenér Brückner | Foto: Ondřej Prokop | Zdroj: Český rozhlas

Jsou zkrátka věci, na které se Karel Brückner jen tak v klidu dívat nemůže, vždyť sedmdesátiletý kouč ještě nedávno některé fotbalisty ze současné reprezentace vedl a slavil s nimi tři postupy na vrcholné turnaje.

Že by měl ale tendenci kvůli tomu radit současnému trenérovi Michalu Bílkovi, to prý určitě ne. „Já jsem ještě pořád normální, i když už mám sedmdesátku. Jsou tu nějaké stavy, nějaké hranice a etika, a to i v mém myšlení," říká oceněný kouč.

Přehrát

00:00 / 00:00

'Trenér desetiletí' Brückner dnes Bílkovi radit nebude

Ale co svěřence Michala Bílka dnes večer čeká, Karel Brückner tuší. Na Litvu už své hráče v minulosti několikrát připravoval, a v případě svého krátkého působení v Rakousku jednou i marně. „Jsou nepříjemní, nebezpeční, rychlí, houževnatí," shrnul krátce charakteristiku soupeře.

Přesto, Litva by podle Karla Brücknera neměla být týmem, který obere v úvodu kvalifikace svěřence Michala Bílka o body. „Kvalita je, hlavně když bude hrát Tomáš Rosický, na straně českého národního týmu. Nejde jinak tipovat, nebo si přát nebo hrát," říká Karel Brückner.

S fotbalem je konec. Podepsáno, hotovo

Ale i kdyby se to náhodou nedařilo, naštvaný kvůli tomu na fotbalisty nebude. Určitě ne tak, jako před rokem na hráče libereckého Slovanu, kteří na svém stadionu vypadli z evropského poháru i přes náskok 3:0 z prvního duelu.

„To jsem se rozčílil. Liberec prohrál 13:14 na pokutové kopy. To nevím proč," zvedá hlas ještě dnes úspěšný trenér.

Od té doby už se prý na nikoho takhle podobně Karel Brückner nezlobil. A může za to odstup, který si jako penzista od fotbalu získává. „Ani moc ne. To byl takový nejpůsobivější moment. To ještě fungovaly nějaké trenérské hormony, ale teď už jsem důchodce," říká. A už to tak prý i zůstane. „Když se podívám na ročník narození, tak už ne. Podepsáno, skončeno, hotovo. To nejde.


Takže už bude fotbal sledovat jen jako divák, a nemusí jít zrovna o nejvyšší úroveň. „Třeba taková ta vesnická atmosféta, jen ty lavičky sbité z prken, a vrby, které se nad vámi naklání ...," zasní se Karel Brückner.

Dnes večer se nad ním bude naklánět 12 tisíc diváků během kvalifikačnho utkání Česko - Litva, které začne ve 20:15, a z kterého odvysíláme vstupy z prvního a přímý přenos druhého poločasu.

Jaroslav Plašil, Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme