270. derby : Slavia - Sparta 0:1

Slavia Praha podlehla v 10.kole Gambrinus ligy na svém stadionu Spartě 0:1. Jedinou branku vstřelil Bony Wilfried

Gambrinus liga

Gambrinus liga | Foto: Gambrinus liga

Slávia začala derby aktivně. Už v 10.minutě se domácí dožadovali pokutového kopu. Černý vystřelil z úhlu, Blažek pouze vyrazil zpět k Černému, kterého tvrdě atakoval Řepka. Píšťalka však zůstala němá. Sparta vyrážela do protiútoku jen sporadicky. Ve 28.minutě však z volného přímého kopu poslal míč před branku Slavie Kalouda. Kušnírovu hlavičku ještě bravurně vyrazil Vaniak, ale na Wilfriedovu dorážku už nestačil - 0:1.

Ve druhém poločasu byla lepší Slavia. Na dlouhé minuty dokázala uzamknout domácí před vlastní šestnáctku, ale gólově se prosadit nedokázala. Nejblíže k vyrovnání byla v 64.minutě, kdy Belaid trefil z přímého volného kopu spojnici tyče a břevna Blažkovi branky.

Na závěr přišel ofenzívu Slávie posílit i rekonvalescent Vladimír Šmicer, který přispěl ke zrychlení kombinace domácích. Po jehi střetu s Vackem v pokutovém území se příznivci sešívaných dožadovali pokutového kopu, ale píšťalka hlavního arbitra Jecha zůstala němá. V závěru mohla své vedení zvýraznit Sparta. Z rychléhom kontru, ale nejprve Kadlec a po něm i Prudnikov netrefili branku.

00:00 / 00:00