6. kolo Gambrinus ligy začal Jablonec vyškolením Teplic

Šesté kolo fotbalové Gambrinus ligy otevřel souboj Teplic a Jablonce. Jablonečtí zvítězili na hřišti soupeře 4:0. Dvakrát se trefili Čížek a Lafata. Jablonec se minimálně do neděle usídlil na prvním místě. Teplice se naopak nejspíš propadnou do boje o záchranu.

Radost jabloneckých hráčů ze druhé branky, kterou vstřelil David Lafata

Radost jabloneckých hráčů ze druhé branky, kterou vstřelil David Lafata | Zdroj: ČTK

Čtyři branky dostali tepličtí fotbalisté už podruhé v sezóně a Jablonec se díky vysokému vítězství dostal minimálně do neděle na čelo tabulky Gambrinus ligy.

Už v 15. minutě se po chybě domácí obrany dostali hosté do vedení. Prosadil se Čížek. Do konce poločasu se do branky Teplic trefil ještě Lafata, když tečoval Kovaříkovu střelu a do šaten šli jablonečtí s vedením 2:0.

Do druhé půle vstoupily oba týmy velmi bojovně, a když Teplice nevyužily ani největší šance, trefil se opět Čížek. Ten se postavil k přímému kopu, na který byl krátký i gólman Grigar.

Aby toho nebylo pro domácí diváky málo, proměnil v 90. minutě penaltu Lafata a hosté si tak odvezli vítězství 4:0.

FK Teplice - Baumit Jablonec 0:4 (0:2)

Branky: 15. a 63. Čížek, 37. a 90.+1 z pen. Lafata. Rozhodčí: Adam - Moláček, Štěrba. ŽK: Ljevakovič, Rosa - Jablonský, Čížek. Diváci: 2058.

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít