AC Milán prohrál s Interem, Serii A vede Juventus

Novým lídrem tabulky nejvyšší italské fotbalové soutěže je Juventus Turín, který sice v 18. kole Serie A jen remizoval s Cagliari 1:1, v tabulce ale i tak přeskočil AC Milán – ten totiž prohrál v městském derby s Interem 0:1. Na dno tabulky klesla po prohře 1:3 s Cesenou Novara.

Diego Milito (v modrém) rozhodl o výhře Interu v městském derby s AC Milán

Diego Milito (v modrém) rozhodl o výhře Interu v městském derby s AC Milán | Zdroj: Reuters

První poločas městského derby patřil Interu, který byl střelecky aktivnější, ale gól Motty kvůli ofsajdu uznán nebyl a Álvarez jasnou šanci spálil. AC se ke slovu dostal až těsně před poločasem, kdy trefil břevno.

Vstup do druhého poločasu znovu lépe vyšel Interu, který šel v 54. minutě do vedení zásluhou Milita. AC se sice snažil o vyrovnání, Militův gól se ale nakonec ukázal jako rozhodující. V posledních šesti zápasech uhájil Inter už páté čisté konto.

Juventus svoje utkání s Cagliari skvěle rozehrál, když už v 7. minutě vedl díky přesnému zakončení Mirka Vučiniče. Krátce po změně stran se ale podařilo vyrovnat Bossovi a další branka už nepadla. I přes remízu 1:1 šel Juventus do čela tabulky a stále drží neporazitelnost.

Ze dna tabulky se dostalo Lecce po vítězství 1:0 nad Fiorentinou. Poslední příčku teď okupuje Novara, která prohrála s Cesenou 1:3.

Italská fotbalová liga - 18. kolo:

Lazio Řím - Bergamo 2:0 (20. Hernanes z pen., 90. Klose), Cesena - Novara 3:1 (20. a 39. z pen. Mutu, 45. vlastní Rinaudo - 89. Morimoto), Chievo - Palermo 1:0 (50. Sammarco), FC Janov - Udine 3:2 (49. Granqvist, 51. Jankovič, 71. Palacio - 14. Ferronetti, 75. Di Natale z pen.), Fiorentina - Lecce 0:1 (66. Di Michele z pen.), Juventus Turín - Cagliari 1:1 (7. Vučinič - 48. Cossu), Parma - Siena 3:1 (24. Biabiany, 66. Valiani, 90.+4 Giovinco - 79. Grossi), AC Milán - Inter Milán 0:1 (54. Milito).

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít