AC Milán rozdrtil Chievo 4:0 a je v italské lize druhý

Fotbalisté AC Milán se posunuli už na druhé místo tabulky italské fotbalové ligy, když na domácím trávníku rozdrtili Chievo 4:0. Na vedoucí Juventus, který má ale utkání k dobru, ztráci teď AC Milán jediný bod.

Zlatan Ibrahimovic (vpravo) bojuje s Nicolasem Freyem v utkání AC Milán versus Chievo | Zdroj: Reuters

O vítězi zápasu mezi AC a Chievem bylo rozhodnuto už po prvním poločase, kdy padly všechny branky. Už v osmé minutě otvíral skóre stoper Thiago Silva, o dalších osm minut později se prosadil kanonýr Zlatan Ibrahimovic, který gólem do sítě Chieva zaznamenal už svou stou trefu v Serii A.

Obrana hostujícího celku pak úplně vyhořela při průniku Pata, jež nedal gólmanovi sebemenší šanci a navýšil vedení AC už na tři góly. Střelecký účet zápasu uzavřel Ibrahimovic, ve 44. minutě proměnil pokutový kop.

Inter Milán rovněž slavil vítězství, gólem střídajícího Castaignose z předposlední minuty zápasu porazil 1:0 Sienu a v tabulce se posunul na patnáctou příčku.

Dál se naopak trápí Fiorentina, která pod novým koučem Rossim prohrála i druhé utkání. Palermu podlehla 0:2 a propadla se na šestnácté místo v tabulce Serie A.

Překvapení se zrodilo v utkání Ceseny s Janovem, domácí zvítězili 2:0 díky dvěma přesným trefám Adriana Mutua ze sedmdesáté, respektive osmdesáté minuty.

Cagliari vybojovalo remízu 1:1 s Boloňou, oba týmy tak v listopadu vybojovaly vůbec první body.

Italská fotbalová liga - 13. kolo:

Cagliari - Boloňa 1:1 (81. Conti z pen. - 75. Di Vaio), Cesena - FC Janov 2:0 (70. z pen. a 80. Mutu), Palermo - Fiorentina 2:0 (22. Miccoli, 73. Iličič), Siena - Inter Milán 0:1 (89. Castaignos), AC Milán - Chievo 4:0 (16. a 44. z pen. Ibrahimovic, 8. Thiago Silva, 33. Pato).

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít