AC Milán se na Plzeň připravuje v supermoderním Milanellu

Už zítra večer vyběhnou v rámci základní fáze Ligy mistrů fotbalisté Plzně k zápasu proti AC Milán. Tedy proti soupeři se kterým se co do rozpočtu, hráčských hvězd i v podstatě všech ostatních věcí, nemohou Západočeši měřit. Za příklad poslouží i tréninkové centrum A-týmu milánských Rossoneri.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalisté AC Milán na předzápasovém tréninku v Milanellu | Foto: Michal Jurman

Tím není nic menšího než slavné sportovní centrum Milanello, vzdálené asi 40km od Milána v městečku Carnago. Centro Sportivo Milanello, jak se oficiálně nazývá, bylo postaveno už v roce 1963 a při důležitých akcích jako byly například evropské šampionáty v letech 1988, 96 a 2000 jej využívala i italská reprezentace.

Závěrečnou přípravu zde přitom s AC už po zranění absolvoval i švédský ostrostřelec Zlatan Ibrahimovič, jehož start v utkání s Plzní je ale podle kouče Massimiliana Allegriho stále nejistý.

Přehrát

00:00 / 00:00

AC Milán se na Plzeň připravuje v supermoderním Milanellu

„Je v dobré kondici, ale o jeho startu se rozhodne až na poslední chvíli těsně před zápasem, uvidíme ještě, zda do duelu zasáhne od začátku nebo až v jeho průběhu."

AC přitom zranění trápí ve velkém, tréninkové dávky v Millanelu nemohla absolvovat celá řada hvězd, jakými jsou například Pato, Robinho, Flamini, Gattuso nebo Boateng. Navrátit by se naopak už mohl po zranění ramene kapitán Ambrosini, přesto při finální přípravě Rossoneri panovala i přes zmíněnou marodku pozitivní nálada. Nic na tom nezměnil ani fakt, že AC nevstoupilo šťastnou nohou do italské Serie A, ve které si teprve v posledním kole připsalo první vítězství.

„Kritika mě vždycky motivuje, ať jde o AC nebo obecně o italský fotbal. Ten na evropské scéně možná provází momentálně lehčí úpadek, brzy bude ale zase na nejvyšších postech, musíme koukat dopředu. Teď je před námi Plzeň a my chceme ukázat naši sílu."

Přechází občasnou kritiku týmu s nadhledem sobě vlastním Allegri, který zároveň neskrývá respekt s plzeňskému týmu a o to více dbal právě na přípravu svých svěřenců. O tom, že se ona příprava na středeční duel v podobě AC s tou plzeňskou nedá srovnávat, je jasné už jen při prvním letmém pohledu do celého areálu Milanella.

Ten se skládá hned z 9 hřišť, z nichž jedno je s umělou trávou, jedno kryté a další obehnané betonovou zdí navýšenou o plot tak aby na ní hráči mohli trénovat s míčem bez přerušení hry. Na ploše 160 000 m2 zároveň někteří mladí hráči přímo žijí, k ruce jim tu nechybí zdravotní centrum, prádelna, žehlírna, borový háj nebo jezírko.

O tom všem si svěřenci Pavla Vrby mohou nechat v okolí Plzně jenom zdát, přesto to neznamená, že by měli být v utkání s AC pouhým sparingpartnerem. Nic na tom nemění ani slova Michela Platiniho, který o milánském klubu prohlásil, že tým který dokáže remizovat na půdě Barcelony, zasluhuje výjimečné uznání.

Jakub Kanta, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme