AC Milán si s Plzní poradil, porazil ji 2:0

Plzeňští fotbalisté prohráli v druhém kole skupiny H Ligy mistrů na stadionu AC Milán 0:2. V druhém poločase skórovali Ibrahimovic z penalty a Cassano.

Zlatan Ibrahimovič dává první branku Plzně z penalty

Zlatan Ibrahimovič dává první branku Plzně z penalty | Zdroj: ČTK

Téměř šedesát sedm tisíc fanoušků se od úvodu zápasu nestačilo divit aktivitě plzeňského týmu, který rozhodně na horkou půdu San Sira nevstoupil s rozklepanými koleny.

Už ve třetí minutě spálil gólovou šanci Bakoš, a ještě v první půli pohrdl gólovou nabídkou Horváth. Zkušenosti AC Milán tak postupem času začaly váhy převažovat na italskou stranu.

00:00 / 00:00

Michal Jurman společně s Janem Kalibou komentovali snažení plzeňských fotbalistů v zápase proti věhlasnému AC Milán

Když se k ní přidala i Číšovského ruka neměl Ibrahimovič v 53. minutě sebemenší problém z penalty skórovat. O třináct minut později se krásným obloučkem prezentoval i útočník Cassano.Ten nakonec rozhodl o tom, že i přes sympatický výkon Plzeň odvezla ze San Sira prohru 0:2.

Utkání 2. kola skupiny H fotbalové Ligy mistrů:

AC Milán - Viktoria Plzeň 2:0 (0:0)

Branky: 53. Ibrahimovic z pen., 66. Cassano. Rozhodčí: Meyer - Henschel, Bronhorst (všichni Něm.). ŽK: Petržela, Čišovský, Horváth, Čech. Diváci: 66.859.

AC Milán: Abbiati - Abate (88. De Sciglio), Nesta, Thiago Silva, Antonini (78. Taiwo) - Nocerino, Van Bommel, Seedorf (70. Aquilani) - Ibrahimovic, Cassano, Emmanuelson. Trenér: Allegri.

Plzeň: Čech - Rajtoral, Čišovský, Bystroň, Limberský - Horváth, Jiráček - Petržela, Kolář (90. Darida), Pilař (75. Fillo) - Bakoš (68. Ďuriš). Trenér: Vrba.

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít