Afričané opět rozhodli o výhře Sparty, Olomouc zdolala Příbram

Poslední podzimní kolo Gambrinus ligy přineslo další výhru fotbalistů Sparty a Olomouce. Letenští vítězstvím 2:0 nad Českými Budějovicemi stáhli náskok vedoucí Plzně na 4 body, třetí Olomouc ztrácí na Spartu 6 bodů. Dále hrál Hradec Králové se Slováckem 0:0.

Bony Wilfried (Sparta Praha, vlevo) úspěšně bere míč Zbrojovce

Bony Wilfried (Sparta Praha, vlevo) úspěšně bere míč Zbrojovce | Foto: Tomáš Adamec

Sparta Praha - Dynamo České Budějovice 2:0 (1:0)

Sparta na těžkém terénu využila důrazu obou svých afrických útočníků. Nejprve Kweuke odstavil při nákopu svého strážce a ve skluzu posunul míč do branky hostů. Druhý gól přidal po zpětné přihrávce Kweukeho střelou z prvního doteku Wilfried. Hosté měli největší příležitost v 76. minutě, kdy nastřelil Otepka z přímého kopu břevno.

00:00 / 00:00

Juraj Kucka v pozápasovém rozhovoru s reportérem Janem Kalibou

Branky: 17. Kweuke, 57. Wilfried. Rozhodčí: Matějek - Pelikán, Slavík. ŽK: Vacek, Kweuke - Otepka, Černák. Diváci: 8253.

FC Hradec Králové - 1. FC Slovácko 0:0

Domácí v první půli notně zaměstnávali brankáře Filipka, jednu ze střel vyrazil hostující brankář jen na břevno. Jenže gól z toho nepadl stejně jako z nepovedeného výkopu královéhradeckého gólmana Lindra, který zachytil Švancara, ale míč do sítě nedostal.

Rozhodčí: Zelinka - Dobrovolný, Marek. ŽK: Hájovský - Volešák, Kubáň. Diváci: 4325.

SK Sigma Olomouc - 1. FK Příbram 3:1 (3:1)

Olomoučtí také tentokrát předvedli brankovou srmšť. Nejdříve Hubník centroval na Petra, poté Ordoš přihrával Hubníkovi, který po zemi vstřelil už svou dvanáctou branku v sedmnácti zápasech. Za hosty sice snížil při nedorozumění v mladé olomoucké obranné dvojici Murín – Kalas příbramský Huňa, devatenáctiletý Murín ale duel gólově uzavřel hlavičkou po centru právě sedmnáctiletého Kalase.

Branky: 17. Petr, 18. Hubník, 43. Murín - 33. Huňa. Rozhodčí: Damková - Večeřa, Santarius. ŽK: Divíšek (Příbram). Diváci: 5036.

sportovní reportéři Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít