Agresivní fanoušek Ajaxu Amsterdam přivítá Nový rok ve vězení

Jinak, než si představoval, oslaví příchod Nového roku nechvalně proslulý fanoušek Ajaxu Amsterdam. 19letý Wesley se pokusil dva dny před Vánocemi napadnout přímo na hřišti brankáře týmu AZ Alkmaar. Stráví za to 4 měsíce ve vězení. Zákeřný útok na kostarického gólmana alkmaarského celku Estebana Alvarada tak bude mít hořkou dohru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brankář Alkmaaru (vpravo) napadený fanouškem Ajaxu | Zdroj: Reuters

Brankář sice v afektu vyplatil přímo na hřišti fanouška Ajaxu několika kopanci, ale k tomu si ještě 19letý chuligán vysloužil další tresty.

Ajax mu na 30 let zakázal vstup na svůj stadion. Útočník se podrobí protialkoholnímu léčení a před každým zápasem Ajaxu, Alkmaaru nebo nizozemského národního mužstva se bude muset hlásit policii.

Ta dohlédne na to, že bude fandit maximálně před televizní obrazovkou a ne na stadionu. Čtyři měsíce si navíc tento chuligán posedí v chládku věznice.

Národní fotbalová asociace zrušila napadenému brankáři Alvaradovi červenou kartu a celý zápas mezi Ajaxem a AZ Alkmaar se na začátku ledna odehraje znovu. Ovšem bez diváků.

Pavel Novák, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme