Albion otočil bitvu o Británii. Anglie gólem v nastavení porazila Wales 2:1

Na poslední chvíli si reprezentace Anglie zajistila první vítězstvé na letošním fotbalovém Euru. V prvním zápase s Walesem na velké akci sice první gól vstřelil Velšan Bale, ve druhé pětačtyřicetiminutovce ale otočili zápas střídající hráči Jamie Vardy a Daniel Sturridge.

Daniel Sturridge mocně slaví svůj gól na poslední chvíli

Daniel Sturridge mocně slaví svůj gól na poslední chvíli | Zdroj: Reuters

Ve vzájemných zápasech mimo šampionáty Anglie od Walesu už čtyřikrát za sebou neinkasovala a tlak si vytvořila i na Euru. Harryho Kanea ale zradilo zpracování a Sterling mířil mimo. Po půlhodině se Angličané domáhali penalty za hru rukou Daviese. Německý rozhodčí Felix Brych jim však nevyhověl.

Pět minut před koncem ukázal své zuby waleský drak, konkrétně Gareth Bale. Záložník Realu Madrid se postavil k přímému z pětadvaceti metrů. Obstřelil anglickou zeď a překvapil brankáře Harta. Po prvním poločase tak Wales vedl 1:0.

Po přestávce vyslal kouč Anglie Roy Hodgson do hry Daniela Sturridgeho a Jamieho Vardyho. Oba za šanci odvděčili za 10 minut. Po rohovém kopu zůstal Albion před brankou, Sturridge našel, s pomocí teče jednoho Velšana, Vardyho samotného před brankou a strůjce triumfu Leicesteru v Premier League vyrovnal.

V prvním zápase obou britských rivalů na velké akci se pak favorizovaný Albion dostal do tlaku a přestřílel soupeře 21:6, jenže dlouho se nemohl prosadit. Vardy ve své druhé šanci selhal a míč neprotlačil do sítě ani Eric Dier.

Rozhodlo nastavení. V jeho druhé minutě se definitivně ukázalo, jak šťastou ruku měl Roy Hodgson při střídání. K míči odraženému ve vápně se totiž protlačil Daniel Sturridge a ranou přes padajícího obránce na poslední chvíli rozhodl o vítězství 2:1.

Se čtyřmi body se anglická reprezentace dostala na první místo skupiny B. Za ní jsou Wales a Slovensko, oba tyto týmy mají o bod méně. Rusko je poslední s jediným bodem.

Mistrovství Evropy ve fotbale:
Skupina D (hráno v Lens):
Anglie - Wales 2:1 (0:1)
Branky: 56. Vardy, 90.+2 Sturridge - 42. Bale. Rozhodčí: Brych - Borsch, Lupp - Dankert, Fritz (všichni Něm.). ŽK: Davies (Wales). Diváci: 34.033.
Anglie: Hart - Walker, Cahill, Smalling, Rose - Alli, Dier, Rooney - Lallana (73. Rashford), Kane (46. Vardy), Sterling (46. Sturridge). Trenér: Hodgson.
Wales: Hennessey - Gunter, Chester, A. Williams, Davies, Taylor - Allen, Ledley (67. Edwards), Ramsey - Robson-Kanu (72. J. Williams), Bale. Trenér: Coleman.

Stanislav Zbyněk, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít