Alois Hadamczik chce spasit fotbalový Baník

Trenér hokejové reprezentace Alois Hadamczik zase jednou rozdmýchal oheň emocí. Ovšem tentokrát fotbalový. V Hospodářských novinách se dnes vytasil s variantou, jak zařídit, aby fotbalový Baník mohl hrát dál na Bazalech.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Alois Hadamczik

Alois Hadamczik | Foto: HC Vítkovice

Baník a jeho stadion. Pro Ostravany citlivé téma, které ale přerůstá už v mýdlovou operu. Fotbalově nejhoršímu účastníkovi Gambrinus ligy skončí po letošní sezóně výjimka k pořádání mistrovských zápasů na Bazalech.

I proto se měl klub stěhovat do Vítkovic. Jenže kouč hokejové reprezentace navrhuje, že Bazaly koupí, poloviční podíl převede na město, které bude z velké části financovat rekonstrukci Bazalů. Ta má stát zhruba půl miliardy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hadamczik chce koupit Bazaly

„Já osobně jsem žádnou studii, která by posadila na Bazaly nový stadion, neviděl. Ale já nejsem podstatný. Pokud ji někdo má, tak budu jedině rád,“ říká současný vlastník Baníku Tomáš Petera k novým okolnostem.

Hadamczikovu plánu by pochopitelně musel předcházet krok právě v podobě byznysu s Peterou. Ten však přiznává, že ke kontaktům už skutečně došlo.

„Pravdou je, že jsme s Lojzou na toto téma dvakrát hovořili. Ale projednali jsme toho tak málo, že já vám nemůžu více říct.“

Každopádně v celé kauze je vidět zřetelný posun. Minimálně v tom, že Tomáš Petera upustil od svého tvrzení, že Bazaly nejdou zrekonstruovat. Teď je ve svých vyjádřeních mnohem opatrnější a zdá se, že si dokonce přeje setrvání Baníku na historickém místě.

„Pokud to řešení bude reálné a bude se zakládat na nějakých skutečných možnostech, tak rozhodně to budu preferovat před jakoukoliv jinou variantou na Bazalech. Tím myslím developerskou a podobně. Když se najde nějaká firma, tak to budu preferovat už jen kvůli fanouškům.“

A na závěr ještě jeden detail. Alois Hadamczik v onom novinovém článku tvrdil, že má pro svůj plán podporu města a primátora. Chce se ptát jak to, když to je něco, co se Tomáši Peterovi ve skutečnosti nikdy nepodařilo získat. A to ať už šlo o variantu třicetitisícového téměř reprezentačního stadionu nebo jinou.

Radim Sajbot Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme