Anderlecht bez Marečka postoupil do LM, fotbalisté Bragy po penaltách přes Udine

Úterní odvety čtvrtého předkola fotbalové Ligy mistrů rozhodly o tom, že si v letošním roce zakladní skupinu LM zahrají Dinamo Záhřeb, BATE Borisov, Anderlecht Brusel, Málaga a Braga.

Mbokani z Anderlechtu se raduje ze vstřelení postupovéhgólu do sítě Limassolu

Mbokani z Anderlechtu se raduje ze vstřelení postupovéhgólu do sítě Limassolu | Zdroj: Reuters

Největší drama viděli diváci zápase Udine - Braga. Portugalci vyrovnali dvacet minut před koncem na 1:1 a poslali tak zápas do prodloužení. V tom se nerozhodlo a v penaltovém rozstřelu byli šťastnější hosté z Bragy.

V Anderlechtu, za který nenastoupil Lukáš Mareček, se fanoušci také rozhodně nenudili. Belgický celek prohrál v prvním zápasu na hřišti Limassolu 1:2 a v domácím duelu se dlouho nemohl prosadil. V poslední desetiminutovce se nakonec hráči Anderlechtu trefili hned dvakrát a radovali se z postupu.

Ostatní týmy si udržely náskok z prvního zápasu. Remíza 0:0 na hřišti Panathinaikosu Athény stačila k postupu Málaze, běloruský BATE Borisov si pohlídal postup přes izraelský Hapoel Kirjat Šmona a fotbalisté Dinama Záhřeb porazili Maribor i ve druhém zápasu.