Angličané v kvalifikaci mistrovství Evropy dál vítězí. Plný počet bodů mají i Slováci

Fotbalisté Anglie vedou skupinu E kvalifikace mistrovství Evropy nadále bez ztráty bodu. Tři body za vítězství 3:2 ve Slovinsku jim zajistil až kapitán Wayne Rooney trefou v 86. minutě. Bez zaváhání prochází skupinou i Slovensko, Makedonii porazilo 2:1. K účasti na šampionátu jsou blízko i Rakušané, kteří vyhráli v Rusku 1:0.

Wayne Rooney v národním dresu

Wayne Rooney v národním dresu | Zdroj: Reuters

Angličané v Lublani v poločase prohrávali o gól. Hlavu si mohl drbat především talentovaný rychlík Sterling, jehož zakončení bylo několikrát až příliš zbrklé. Na druhé straně se naopak chytrým obloučkem prosadil Novakovič.

Až po přestávce využil tlak Albionu Jack Wilshere. Důrazný záložník skóroval dvakrát a premiérově tak slavil gól v reprezentačním dresu.

V dramatických posledních minutách slavili domácí vyrovnání zásluhou Pečnika. O dvě minuty později ale zakončil protiútok střelou k tyči Wayne Rooney. Ryšavý forvard se svým 48. gólem v národním mužstvu dotáhl v anglické střelecké statistice na druhého Garyho Linekera. Jeden zásah mu chybí na legendárního Bobbyho Charltona.

Poprvé od ročníku 1990/91 prošli Angličané sezonou bez prohry.

Slovensko k rozšíření bodové sbírky na číslo 18 nakročilo v první půli, kdy gólmana Pačovskiho překonali Salát a Hamšík. Po změně stran se už především bránilo, i tak ale Makedonie snížila zásluhou Ademiho.

Rakušané jsou na špici skupiny G po vítězství v Moskvě se 16 body a na druhé Švédsko, které dnes zdolalo Černou Horu 3:1, mají k dobru 4 body. K výhře Rakousko nasměroval pohlednými nůžkami Marc Janko.