Anglická Premier League prodala televizní práva za 190 miliard korun

Anglická Premier League potvrdila, že je nejbohatší fotbalovou soutěží na světě. Televizní práva pro Spojené království na tři ligové ročníky totiž prodala televizím Sky Sports a BT Sport za 190 miliard korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Zdroj: Reuters

Ředitel Premier League Richard Scudamore četl výsledky dražby sedmi balíčků televizních práv tónem, jako by snad vyhlašoval školní tombolu.

Přitom právě posvětil kontrakt, který v přepočtu na koruny znamená, že se jeden zápas nejvyšší anglické soutěže dostane mezi roky 2016 a 2019 na televizní obrazovku za 377 milionů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Anglická Premier League prodala televizní práva na tři ligové ročníky v přepočtu za 190 miliard korun, informuje zpravodaj Jiří Hošek

Sky Sports za pět balíčků a BT Sport za dva zaplatí o plných 70 procent víc, než na kolik se vyšplhala předchozí smluvní částka.

Díky ziskům z televizních práv tak třeba jeden z nejchudších a nejmenších klubů Premier League, Burnley, bude mít lepší finanční zázemí, než nejslavnější tým nizozemské historie, Ajax Amsterdam.

Ostrovní experti soudí, že se teď ještě víc roztočí spirála beztak astronomických hráčských platů.

„Problém není u špičkových hráčů, jako je Ronaldo, ať už berou jakékoli peníze. Malér představují ti hráči z dvacetičlenného kádru, kteří nehrají. Ti sedí na lavičce, neriskují kariéru, nemusí si lámat hlavu nad poklesem formy a jenom si mnou ruce. Pouze sledují, jak jim rostou platy,“ říká fotbalový odborník BBC Mark Lawrenson

Poukazuje na to, že řada nevyužívaných hráčů ze špičkových anglických klubů pobírá týdně v přepočtu kolem 4 milionů korun.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme