Anglický fotbalista Wayne Rooney je bez sponzora

Coca cola zastavila sponzoring anglické fotbalové hvězdy Wayna Rooneyho. Kromě toho že hraje fotbal jako málokdo, také sprostě nadává a dělá i jiné věci. Právě ty mimofotbalové návyky ho připravily o hodně sponzorských peněz, které dostával od Coca coly.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Wayne Rooney | Zdroj: ČTK

Angličan Wayne Rooney je jedním z nejlépe placených fotbalistů světa - jeho týdenní příjem v týmu Manchester United činí podle novinových zpráv čtvrt milionu liber, to je bratru 7 milionů korun týdně.

Pouhé čtyři dny po sprostých nadávkách Waynea Rooneyho na fotbalovém stadionu před televizními kamerami firma Coca Cola oznámila, že s ním ruší veškeré kontakty.
Ty spočívaly hlavně ve výplatách spojených s propagací výrobků Coca Coly, které v posledních 4 letech činily podle britských novin na 600 tisíc liber ročně.

Přehrát

00:00 / 00:00

Angličan Wayne Rooney je bez sponzora


Přerušování kontaktů začalo vlastně už vloni na podzim, kdy byly zveřejněny zprávy o tom, jak Rooney používal služeb prostitutky v době, kdy jeho manželka Coleen byla těhotná.

Rooney nezchudne

I když vedení Coca Coly se ve svých prohlášeních vyhýbá osobním odsudkům, pro americkou morálku to bylo příliš, a nejen pro americkou. Rooney byl kritizován v médiích po celém světě.

Tehdy firma Coca cola přestala používat Rooneyho v inzerátech na drink jménem Coke Zero. Nyní tedy nastal konečný zlom.

Názor mnohých shrnul za všechny autor redakčního článku Daily Mail slovy: „Naše redakce gratuluje Coca cole za ukončení sponzoringu sprostého, sexuálně bezuzdného chuligána Wayna Rooyneho. Nicméně Rooney kvůli tomu nezchudne."

Milan Kocourek, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme