Anglie, USA, Německo a Ghana jdou do osmifinále

Fotbalisté Anglie nepřipustili další překvapení a zajistili si postup do osmifinále mistrovství světa v Jihoafrické republice, když v posledním zápase skupiny „C“ porazili Slovinsko 1:0. Do osmifinále ho doprovodí Spojené státy, které gólem z nastavení zdolaly Alžírsko. Postup ze skupiny D si zajistilo i Německo, které porazilo Ghanu 1:0. Africký tým se však raduje také, protože ve druhém duelu Australané přehráli Srby 2:1.

Landon Donovan se raduje z postupového gólu v nastaveném čase

Landon Donovan se raduje z postupového gólu v nastaveném čase | Zdroj: ČTK

Slovinsko - Anglie 0:1 (0:1)

Anglie porazila Slovinsko 1:0, když první a jedinou branku vstřelil ve 23. minutě Germain Defoe. James Millner nacentroval před bránu, kam si Defoe naběhl a pravačkou rozvlnil síť za slovinským brankářem Handanovičem. Anglie díky tomuto vítězství postoupila do dalších bojů šampionátu z druhého místa.

00:00 / 00:00

Reportáž ze zápasů skupiny C

Branka: 23. Defoe. Rozhodčí: Stark - Salver, Pickel (všichni Něm.). ŽK: Jokič, Birsa, Dedič - Johnson. Diváci: 36.893.
Slovinsko: S. Handanovič - Brečko, Šuler, Cesar, Jokič - Birsa, Koren, Radosavljevič, Kirm (79. Matavž) - Ljubijankič (62. Dedič), Novakovič. Trenér: Kek.
Anglie: James - Johnson, Upson, Terry, A. Cole - Gerrard, Lampard, Barry, Milner - Defoe (85. Heskey), Rooney (72. J. Cole). Trenér: Capello.

USA - Alžírsko 1:0 (0:0)

Ve druhém utkání dokázali Američané vstřelit branku do alžírské sítě doslova za minutu dvanáct. V první minutě nastavení střílel po závaru do odkryté branky Landon Donovan a zajistil tak svému týmu postup do osmifinále z prvního místa.

Branka: 90.+1 Donovan. Rozhodčí: De Bleeckere - Hermans, Vromans (všichni Belg.). ŽK: Altidore, Beasley - Jibdá, Jahjá, Lasín. ČK: 90.+2 Jahjá. Diváci: 35.827.
USA: Howard - Cherundolo, DeMerit, Bocanegra, Bornstein - Donovan, M. Bradley, Edu (64. Buddle), Dempsey - Altidore, Gomez (46. Feilhaber, 80. Beasley)). Trenér: B. Bradley.
Alžírsko: Mbuhli - Búghirra, Hallíš, Jahjá, Belhadž - Matmúr (86. Sajfí), Jibdá, Lasín, Zjaní (69. Džuidúra) - Kádir, Džibbúr (65. Ghizzal). Trenér: Saadán.

Ghana - Německo 0:1 (0:0)

Ghaňané postoupili, i když podlehli Německu 0:1. Pro Němce byl Özilův gól ze 60. minuty postupový a znamenal i vítězství ve skupině. Özil jím napravil svou chybu z prvního poločasu, kdy tváří v tvář soupeřovu brankáři trefil pouze jeho nohy. Totéž se přihodilo ve druhé půli Asamoahovi. On i ostatní Ghaňané tak mohou za svůj postup děkovat Australanům, kteří porazili Srby.

Zápasy skupiny D, jak je viděl Jan Kaliba

Branka: 60. Özil. Rozhodčí: Simon - Hausmann, Braatz (všichni Braz.). ŽK: Ayew - Müller. Diváci: 83.391.
Ghana: Kingson - Paintsil, John Mensah, Jonathan Mensah, Sarpei - K. Boateng, Annan, Asamoah - Tagoe (64. Muntari), Gyan (82. Amoah), Ayew (90.+2 Adiyiah). Trenér: Rajevac.
Německo: Neuer - J. Boateng (73. Jansen), Friedrich, Mertesacker, Lahm - Khedira, Schweinsteiger (81. Kroos) - Müller (67. Trochowski), Özil, Podolski - Cacau. Trenér: Löw.

Austrálie - Srbsko 2:1 (0:0)

Australané porazili Srby 2:1 díky brankám Cahilla a Holmana z přelomu sedmé a osmé desetiminutovky. Pantelič sice ještě stačil snížit, ale vyrovnat už Srbové nestihli. I kvůli neodpískané ruce australského hráče ve vlastním pokutovém území těsně před koncem. Australané skončili ve skupině "D" třetí, Srbové čtvrtí.

Branka: 69. Cahill, 73. Holmann - 84. Pantelič. Rozhodčí: Larrionda - Fendino, Espinosa (všichni Urug.). ŽK: Beauchamp, Wilkshire, Emerton - Lukovič, Ninkovič. Diváci: 35.000.
Austrálie: Schwarzer - Wilkshire (82. Garcia), Neill, Beauchamp, Carny - Valeri (66. Holman), Culina - Emerton, Cahill, Bresciano (66. Chipperfield) - Kennedy. Trenér: Verbeek.
Srbsko: Stojkovič - Ivanovič, Lukovič, Vidič, Obradovič - Kuzmanovič (77. Lazovič), Stankovič - Krasič (62. Tošič), Jovanovič, Ninkovič - Žigič (67. Pantelič). Trenér: Antič.

Martin Hlucháň, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít