Ani s reprezentací se Hubník neumí zbavit smutku ze sestupu Herthy

Srazy národního týmu mají fotbalisté rádi i proto, že jde o jakousi formu psychohygieny. V prostředí spoluhráčů stejné národnosti a mimo dosah svého zaměstnavatele si odpočinou od svých klubových povinností.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sraz fotbalové reprezentace. Roman Hubník.

Sraz fotbalové reprezentace. Roman Hubník. | Foto: Filip Jandourek

Čeští reprezentanti si od stresu uplynulé sezony čistí své hlavy v rakouském městečku Bad Waltersdorf. Ale jeden z nich ani v lázeňském prostředí svým klubovým problémům neutekl. Roman Hubník má za sebou čerstvý zážitek, který by si raději odpustil a který se s ním stále ještě táhne.

S Herthou Berlín se po bídné jarní části sezony zřítil do baráže, ve které jeho klub musel hájit své právo hrát nejvyšší německou soutěž. To se mu těsně nepovedlo a konec odvety proti Fortuně Düsseldorf navíc narušili slavící fanoušci původně druholigového týmu.

„Fanoušci tam kolem mě pobíhali, ukazovali fotky, jeden tam na mě řval, bylo to nepříjemné. Nikdy nevíte, co se může stát, čekal jsem, jestli jednu schytám, nebo ne. Stalo se to dvakrát, ještě než to ukončili, a potom když to rozhodčí ukončil po normální hrací době. Kdyby to bylo někde v Turecku nebo tak, asi by se to dalo pochopit, ale v Německu jsem tohle nečekal,“ popisuje Hubník.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportér Jan Kaliba mluvil na srazu české fotbalové reprezentace s Romanem Hubníkem

Byla to situace, kvůli které Německý fotbalový svaz dlouho nevěděl, jestli barážový výsledek uznat, nebo nechat odvetu opakovat, protože diváci vtrhli na hřiště ještě před koncem a závěr zápasu měl k regulérnosti daleko.

Licitaci u zeleného stolu sledoval obránce českého národního týmu už na rakouském soustředění před mistrovstvím Evropy a tam ho také zastihla zpráva, že výsledek baráže platí a Hertha sestupuje do druhé ligy. Klub okamžitě vzkázal, že to hráči nesmějí veřejně komentovat. Také proto, že Hertha hned oznámila, že se odvolá k civilnímu soudu.

Na to všechno se Roman Hubník snaží v Rakousku nemyslet a jenom lituje, že ho špatné klubové jaro možná bude stát místo v základní sestavě českého mužstva na mistrovství Evropy. Trenérovi Michalu Bílkovi totiž pochopitelně neuniklo, že Hertha a s ní Hubník se na jaře trápí.

„Viděl, že jsme měli kupu smůly, do toho zranění a vykartovaní hráči, navíc přišli noví trenéři. Říkal, že to určitě zvládneme, ale my to bohužel nezvládli,“ povzdychl si momentálně už zase druholigový hráč Roman Hubník.

Jan Kaliba, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme