Ani Svěrkoš nezahradil Liberci cestu na druhé místo

Ostrava se už už radovala z bodu a oslavovala střelce dvou branek Václava Svěrkoše. Ten dvakrát zlikvidoval náskok domácího Liberce ve 12. kole Gambrinus ligy a zápas spěl k remíze. Jenže i Severočeši měli ve svém středu dvougólového kanonýra - Jana Nezmara, který v 90. minutě rozhodl o vítězství Slovanu nad Baníkem 3:2. Liberec se minimálně do sobotního večera posunul na druhé místo.

Fotbalistům Liberce se na jaře nedaří. Zklamaný útočník Slovanu Jan Nezmar po zmařené šanci. | Zdroj: ČTK

Z hostujícího celku byl nebezpečný vlastně jen jeden hráč, přesto si Baník dlouho dělal naděje na to, že zpod Ještědu odveze bod. Václav Svěrkoš totiž vyřešil skvěle obě gólové situace a zdálo se, že domácí tentokrát nedají tři branky, jak se jim to povedlo minulý víkend na Letné.

Liberec vedl od 19. minuty zásluhou Vojtěcha Hadaščoka. Devatenáctiletý mladík zužitkoval hlavičkou precizní centr Michala Breznaníka. Už za osm minut bylo ovšem srovnáno. To Svěrkoš prokázal, že není jen kanonýrem do vápna - trefil se totiž z nějakých dvaceti metrů.

Ještě do poločasu získal Slovan náskok zpátky. Exútočník Jan Nezmar, který se znovu postavil na post stopera, se vytáhl do pokutového území soupeře na rohový kop a odměnil se za to přesným zásahem hlavou. Brankář Pietrzkiewicz sice míč vyrazil, ovšem až v době, kdy byl za čárou.

Za druhou brankou Václava Svěrkoše stály dva precizní loby. Prvním si pomohl Poliaček při přihrávce na svého kolegu z útoku a Svěrkoš na to navázal obloučkem přes vybíhajícího gólmana Bičíka.

Od 67. minuty se fanoušci na stadionu U Nisy smiřovali se ztrátou bodů za remízu 2:2. I když se smiřovali jen velmi neradi, na domácí fotbalisty místy i pískali. Pískot se změnil v bouření poté, co se v 90. minutě po další standardní situaci a závaru před brankou Baníku prosadil opět Jan Nezmar.

Slovan se vyhoupnul na druhou pozici, na které vydrží minimálně do sobotního utkání Dukla - Jablonec. Liberec má aktuálně 21 bodů, Ostrava je na tom o šestnáct hůře a patří jí patnácté místo.

Slovan Liberec - Baník Ostrava 3:2 (2:1)
Branky: 38. a 90. Nezmar, 19. Breznaník - 27. a 67. Svěrkoš. Rozhodčí: Zelinka - Marek, Peřina. ŽK: Poliaček, Svěrkoš, Pietrzkiewicz, Vomáčka (všichni Ostrava). Diváci: 3812.

Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Polák (75. Karišik), Nezmar, Fleišman - Šural, Vácha, Janů, Breznaník (68. Liška) - Hadaščok (61. Rilke), Rabušic. Trenér: Šilhavý.
Ostrava: Pietrzkiewicz - Zawada, Vomáčka, Frydrych, Cverna - Vašenda, Greguš, Droppa (83. Droppa), Poliaček, Malcharek (23. Šenkeřík) - Svěrkoš. Trenér: Malura.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít