Anton Ondruš slaví šedesátku

Fotbaloví fanoušci dnes mohou navštívit jediný zápas 22-ho kola Gambrinus ligy mezi Mladou Boleslaví a Plzní, a třeba také popřát jednomu z nejlepších stoperů československé historie k dnešním šedesátinám.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Anton Ondruš před bělehradským finále | Foto: archiv ČT

Tvrdý ale férový, tak dost často fotbaloví útočníci popisovali jednoho z nejlepších stoperů československé reprezentace Antona Ondruše. Kapitán mistrů Evropy z Bělehradu z roku 1976 je dnes přesně šedesát let na světě.

„….mužstvo Německé spolkové republiky se dostává do akce středem hřiště. Je to Müller, postupuje sám, zatím ho nikdo nemůže zastavit. Ondruš se mu jako skála postavil do cesty a rozjíždí se k rychlé akci..,“ zaznělo tehdy přímé reportáži Československého rozhlasu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Anton Ondruš slaví šedesátku

Ondruš jako skála nebylo řečeno náhodou, tvrdá a obětavá hra byla totiž urostlému stoperovi vlastní nejen v průběhu finálového zápasu se západním Německem.

Kapitán mistrů Evropy z roku 1976 i bronzového týmu z evropského šampionátu 1980 byl ale díky urostlé postavě také skvělým hlavičkářem, a hlavou dal také většinu ze svých 9-ti reprezentačních gólů.

V dresu národního výběru odehrál 58 zápasů a 23krát v řadě neprohrál, což nikdo jiný z českých i slovenských fotbalistů před tím, ani potom nedokázal.

„Jsou to jedny z nejpříjemnějších vzpomínek celé fotbalové kariéry. Samozřejmě potom ten pohár nad hlavou, vzpomínka která se nedá vymazat a zůstane do konce života v mé hlavě,“ říká dnes tehdejší kapitán.

Anton Ondruš tedy právě dnes slaví šedesátiny, a bude také hostem Sportžurnálu po půl sedmé večer.

Jaroslav Plašil, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme