Argentina duel o postup na šampionát zvládla, slaví i Honduras

Fotbalisté Argentiny nebudou chybět na světovém šampionátu v Jihoafrické republice. Přímý postup si zajistili díky výhře v Uruguayi 1:0 gólem Bolattiho pět minut před koncem. Poprvé od roku 1982 si na mistrovství světa zahraje Hondruas, který zvítězil v Salvadoru 1:0. Kostarika remizovala se Spojenými státy 2:2 a čeká ji baráž s Uruguayí.

Fotbal

Fotbal | Foto: Fotobanka PhotoRack

Už v předstihu si účast na světovém šampionátu zajistily z jihoamerické kvalifikace Brazílie, Paraguay a Chile. Argentincům hrozilo, že budou poprvé od roku 1970 na světovém šampionátu chybět. Svěřenci Diega Maradony potřebovali k postupu uhrát v Uruguyi alespoň bod. To se jim podařilo, navíc si pět minut před koncem pojistili účast v Jihoafrické republice vítěznou brankou. Uruguayci v té době už hráli bez vyloučeného Cácerese.  I porážka jim ale stačila k postupu do baráže, protože Ekvádor prohrál v Chile 0:1.

Postup na mistrovství světa zajistil Hondurasu šestatřicetiletý veterán Carlos Pavon, když dal v Salvadoru jediný gól utkání. Honduras tak skončil třetí, když předstihl na třetím místě  tabulky zóny CONCACAF o jediný gól Kostariku. Ta sice vedla ve Washingtonu nad Spojenými státy už 2:0, ale nakonec jen remizovala 2:2. Čeká ji tak baráž s Uruguayí. Přímý postup si z této skupiny zajistily už dříve Mexiko a USA.

Z evropské kvalifikace si včera přímý postup zajistilo Slovensko a Švýcarsko. Baráž bude hrát osmička týmů Slovinsko, Francie, Rusko, Irsko, Portugalsko, Řecko, Ukrajina a Bosna a Hercegovina. Dvojice pro baráž se losují v pondělí.