Argentina jihoamerický titul nezíská, vypadla ve čtvrtfinále

Fotbalové mistrovství Jižní Ameriky přišlo o jednoho z největších favoritů. Pořadatelská Argentina totiž skončila už ve čtvrtfinále, když prohrála v Santa Fé s Uruguají na penalty. V normální hrací době a po prodloužení skončilo utkání nerozhodně 1:1. V semifinále si Uruguay zahraje s Peru, které brankami v prodloužení porazilo Kolumbii 2:0.

Uruguajský gólman Muslera likviduje Argentinci Tevézovi jeho pokus v penaltovém rozstřelu | Zdroj: Reuters

Utkání začalo v jihoamerickém stylu. Už v 6. minutě poslal Uruguay do vedení Diego Pérez, argentinský tým ale dokázal zhruba po čtvrthodině duelu vyrovnat, když po Messiho přihrávce skóroval Gonzalo Higuaín. Domácí potom měli i další gólové příležitosti, navíc od 38. minuty hráli v početní výhodě. Střelec uruguayské branky Diego Pérez totiž musel po dvou žlutých kartách pod sprchy.

Ve druhém poločase i přes další šance gól nepadl, vyrovnal se ovšem počet hráčů na obou stranách. V závěru základní hrací doby byl vyloučený argentinský kapitán Mascherano, když uviděl po faulu na polovině hřiště druhou žlutou kartu. V prodloužení se diváci přesného zásahu nedočkali a tak musely o postupujícím týmu rozhodnout penalty.

Zatímco Uruguayci všechny pokutové kopy proměnili, v argentinském dresu selhal ve třetí sérii Carlos Tévez. Jeho slabý pokus gólman Muslera vyrazil a korunoval tím svůj skvělý výkon ve čtvrtfinálovém utkání. Argentina tak musí na titul z Copy América čekat dál, z celkového vítězství se už neradovala 18 let.

V semifinále Uruguay narazí na Peru. Ani jeho čtvrtfinálový zápas s Kolumbií neskončil po devadesáti minutách, i když blízko gólu byl kolumbijský střelec Falcao, který ale v 65. minutě při penaltě netrefil branku. O postupujícím tak rozhodlo až prodloužení, když nejprve ve 102. minutě zápasu skóroval Lobaton a ve stodvanácté potvrdil výhru peruánského mužstva Vargas.