Argentinci postoupili do čtvrtfinále Copy América

Argentinští fotbalisté zvládli na mistrovství Jižní Ameriky přímý souboj s Kostarikou o druhé postupové místo ze základní skupiny do čtvrtfinále. Pořadatelé šampionátu vyhráli 3:0, když střelecky zazářil hlavně Sergio Agüero, který dal dvě branky.

Argentinský fotbalista Sergio Agüero slaví jednu ze svých dvou branek do kostarické sítě | Zdroj: Reuters

Hvězdami nabitý tým Argentiny se na šampionátu konečně ‘probudil‘. A to v pravý čas. Proti Kostarice totiž musel zvítězit, pokud chtěl mít jistotu účasti ve čtvrtfinále turnaje.

Hru mužstva dirigoval v ofenzivě především Lionel Messi, který byl v minulých dvou remízových zápasech téměř neviditelný a prošel si kritikou domácích fanoušků i některých spoluhráčů.

Útočník Barcelony a jeden z nejlepších fotbalistů současnosti ale tentokrát na stadionu v Córdobě zářil a připravil dvě branky svého týmu.

Velkou zásluhu na vítězství měl také Sergio Agüero. Ten nejprve poslal v nastavení první půle Argentinu do vedení a poté necelých deset minut po přestávce zvýšil dalším gólem na 2:0. O třetí přesný zásah se postaral Ángel Di María.

Argentinci tak vyhráli 3:0 a obsadili v tabulce skupiny A postupové druhé místo. Kostarika je třetí, i ona si ale může čtvrtfinále zahrát. Musí ovšem počkat na výsledky z dalších dvou skupin, jestli se nakonec stane jedním ze dvou postupujících mužstev ze třetích míst.