Arsenal nestačil v Lize mistrů na Monako, Leverkusen přehrál Atl. Madrid

Fotbalisté Arsenalu překvapivě v Lize mistrů prohráli na svém stadionu s Monakem 1:3 a v odvetě budou mít na hřišti francouzského týmu těžkou úlohu. Jednoduché to nebude mít v odvetě ani madridské Atlétiko, které prohrálo v Leverkusenu.

Útočník Monaka Dimitar Berbatov se raduje z druhého gólu v síti Arsenalu

Útočník Monaka Dimitar Berbatov se raduje z druhého gólu v síti Arsenalu | Zdroj: Reuters

První poločas byl v Leverkusenu vyrovnaný, i když domácí měli častěji míč na svých kopačkách. Blízko gólu byli po půlhodině hry, ale střela Spahiče skončila na břevně hostující branky.

Atlétiko zahrozilo v nastaveném čase prvního poločasu, když Tiago vystřelil k pravé tyči a domácí gólman Leno musel vytáhnout výborný zákrok.

Rozhodující moment zápasu přišel v 57. minutě. Po přihrávce Bellarabiho se dostal do šance Calhanoglu a překonal brankáře Atlétika Moyu. Definitivně pak pohřbil šance madridského týmu Tiago, kterého za zbytečný zákrok 13 minut před koncem utkání vyloučil český rozhodčí Královec.

Arsenal přivítal Monako a očekávalo se vítězství Gunners. Svěřenci trenéra Wengera však zůstali zejména v prvním poločase hodně za očekáváním a jejich soupeř toho dokázal využít.

Ve 38. minutě napřáhl ze třiceti metrů ke střele Kondogbia, míč se otřel o stopera Mertesackera, na změnu dráhy letu nedokázal Ospina v brance Arsenalu zareagovat a míč se zastavil až v síti jeho branky.

Ve druhém poločase byli sice domácí aktivnější, ale tentokrát neuhlídali rychlý protiútok Monaka, který po přihrávce Martiala zakončil Berbatov.

Na závěrečných deset minut přišel na hřiště i český fotbalista Tomáš Rosický a Arsenal dokázal v první minutě nastaveného času snížit na rozdíl jediného gólu, když odražený míč napálil do branky Oxlade-Chamberlain.

Ale ani to nebylo vše, ve čtvrté minutě nastaveného času zakončil další rychlý protiútok Carrasco a určil konečný stav zápasu. Hosté si tak do odvety odváží dvougólový náskok.

Fotbalisté Leverkusenu se radují z vítězného gólu v utkání s Atlétikem Madrid | Foto: Reuters

Osmifinále fotbalové Ligy mistrů - první zápasy:

Bayer Leverkusen - Atlético Madrid 1:0 (0:0)
Branka: 57. Calhanoglu. Rozhodčí: Královec (ČR) - Slyško (SR), Wilczek - Příhoda, M. Paták (všichni ČR). ŽK: Papadopoulos, Wendel, L. Bender, Castro, Kiessling - Tiago, Godín, Gámez, Torres. ČK: 76. Tiago. Diváci: 29.079.

Arsenal - AS Monako 1:3 (0:1)
Branky: 90.+1 Oxlade-Chamberlain - 38. Kondogbia, 53. Berbatov, 90.+4 Carrasco. Rozhodčí: Aytekin - Kleve, Häcker (všichni Něm.). ŽK: Coquelin, Bellerin, Özil - Echiejile, Moutinho. Diváci: 59.868.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít