Arsenal opět bez Petra Čecha prohrál v Lize mistrů. Zaváhaly i Chelsea nebo AS Řím

Hned několik překvapení se zrodilo ve 2. kole skupinové fáze Ligy mistrů. Arsenal prohrál na domácím hřišti s Olympiakosem, Chelsea podlehla v Portu a AS Řím nestačil na Borisov. Naopak s chutí si zastříleli fotbalisté Bayernu Mnichov a nepříznivý vývoj zápasu dokázala otočit Barcelona.

Chyba brankáře Ospiny, který si srazil centrovaný míč do vlastní branky. Arsenal nakonec prohrál v Lize mistrů s Olympiakosem 2:3 | Zdroj: Reuters

Německý mistr přivítal Dinamo Záhřeb a od úvodní minuty šel jasně za vítězstvím. V pětadvacáté minutě vyhrával Bayern 3:0 a do poločasu přidal ještě jeden gól. Po přestávce dokonal hattrick Lewandowski a uzavřel skóre na 5:0.

Arsenal nastoupil opět bez Petra Čecha v základní sestavě a inkasoval po půlhodině hry. Hned za dvě minuty ale Walcott vyrovnal, ovšem do poločasu si ještě vybral slabší chvilku náhradník českého brankáře Ospina, když si srazil za brankovou čáru centrovaný míč.

Po poločase domácí opět vyrovnali, ale radovali se pouze jednu minutu. Prakticky hned po rozehrání se k míči dostal Finnboganson a vystřelil Olympiakosu vítězství. Arsenal tak má i po druhém utkání nula bodů.

Barcelona nastoupila bez Argentince Messiho a na její hře to bylo hodně vidět. Leverkusen byl po celý první poločas nebezpečnější a dostal se také do vedení. Po rohovém kopu a chybě brankáře Ter Stegena otevřel skóre Papadopoulos.

I po změně stran se Barcelona nemohla dlouho prosadit, ale pak v rozmezí dvou minut otočila skóre. Nejdříve vyrovnal Roberto a hned po něm se krásně pod horní tyč trefil Suárez.

Luis Suarez se raduje z vítězného gólu Barcelony v utkání s Leverkusenem | Foto: Reuters

Na prvních třicet minut utkání v Borisově budou chtít rychle zapomenout v Římě. AS totiž inkasovalo tři branky a na bodový zisk mu nestačily ani dvě branky z druhého poločasu.

Začátek zápasu i úvod druhého poločasu skvěle vyšly Dynamu Kyjev v Tel Avivu. Nejdříve ve 4. minutě otevřel skóre Jarmolenko a v 50. minutě zvýšil na konečných 2:0 Moraes. Domácí se proti bezchybné defenzivě neprosadili a stále čekají na první vstřelený gól ve skupině.

Důležité tři body vybojovala Valencia v Lyonu a dala tak zapomenout na prohru z prvního utkání doma s Petrohradem. Ruský celek naopak zvládl i druhé utkání, když si doma poradil s belgickým Gentem.

Návrat do Porta se nepodařil trenéru londýnské Chelsea Mourinhovi. Na úvodní gól domácího Andreho sice odpověděl v nastavení prvního poločasu Willian, ale po přestávce vrátil Portu vedení Maicon a to už domácí nepustili.

2. kolo základních skupin fotbalové Ligy mistrů:

Skupina E:
FC Barcelona - Leverkusen 2:1 (0:1)
Branka: 80. Roberto, 82. Suárez - 22. Papadopulos. Rozhodčí: Atkinson - Child, Burt (všichni Angl.).
BATE Borisov - AS Řím 3:2 (3:0)
Branky: 12. a 30. Mladenovič, 8. Stasevič - 66. Gervinho, 82. Torosidis. Rozhodčí: Clattenburg - Beck, Collin (všichni Angl.).

Skupina F:
Bayern Mnichov - Dinamo Záhřeb 5:0 (4:0)
Branky: 21., 28. a 55. Lewandowski, 13. D. Costa, 25. Götze. Rozhodčí: Kulbakov - Maljutin, Masljanko (všichni Běl.).
Arsenal - Olympiakos Pireus 2:3 (1:2)
Branky: 35. Walcott, 65. A. Sánchez - 33. Pardo, 40. vlastní Ospina, 66. Finnbogason. Rozhodčí: Nijhuis - Van de Ven, Schaap (všichni Niz.).

Skupina G:
Maccabi Tel Aviv - Dynamo Kyjev 0:2 (0:1)
Branka: 4. Jarmulenko, 50. Moraes. Rozhodčí: Borbalán - Cabanero, Alonso (všichni Šp.).
FC Porto - Chelsea 2:1 (1:1)
Branka: 39. André, 52. Maicon - 45.+2 Willian. Rozhodčí: Lahoz - Cebrián, Del Palomar (všichni Šp.).

Skupina H:
Petrohrad - Gent 2:1 (1:0)
Branka: 35. Dzjuba, 67. Šatov - 56. Matton. Rozhodčí: Jug - Žunič, Rojko (všichni Slovin.).
Lyon - Valencie (0:1)
Branka: 42. Fighulí. Rozhodčí: Mažič - Ristič, Djurděvič (všichni Srb.).

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít