Arsenal senzačně vypadl z Ligového poháru, prohrál s Bradfordem

Fotbalisté Arsenalu senzačně vypadli z anglického Ligového poháru s týmem ze čtvrté nejvyšší soutěže. Ve čtvrtfinále je vyřadil Bradford 3:2 na penalty. Po 90 minutách i prodloužení skončil zápas nerozhodně 1:1. Za Arsenal hrál i Tomáš Rosický, který nastoupil v 70. minutě.

Kapitán Tomáš Rosický na tréninku české fotbalové reprezentace, který se konal 20. června ve Vratislavi před čtvrtfinále mistrovství Evropy s Portugalskem. | Zdroj: ČTK

Arsenal doplatil zejména na neproměňování šancí a s celkem ze čtvrté nejvyšší soutěže prohrál poprvé po dvaceti letech. Domácí se dostali do vedení v 16. minutě, když se přesně trefil Garry Thompson.

Favorizovaný Arsenal se marně snažil dobýt soupeřovu branku a schylovalo se k senzaci. V 88. minutě sice hlavou srovnal kapitán hostů Thomas Vermaelen, jenomže právě on byl nakonec smutným hrdinou duelu, když v rozstřelu neproměnil pokutový kop.

Pod ještě větší tlak se tak dostal trenér Arsenalu Arsene Wenger, Kanonýrům se příliš nedaří ani v lize, kde jim patří až sedmé místo. V Lize mistrů ale postoupili do jarního osmifinále.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít