AS Řím odčinil dvě předchozí porážky výhrou 4:1 nad Palermem

Český trenér Zdeněk Zeman si na lavičce fotbalistů AS Řím připsal další vítězství v letošní Serii A. Římané porazili Palermo 4:1, a odčinili tak dvě předchozí porážky. V tabulce jim patří šesté místo s jedenáctibodovou ztrátou na vedoucí Juventus.

AS Řím porazil Palermo a v tabulce Serie A je šestý

AS Řím porazil Palermo a v tabulce Serie A je šestý | Zdroj: Reuters

AS Řím položil základy k vítězství nad Palermem už v první polovině utkání, kdy se postupně prosadili nejprve v 11. minutě Totti a o dvacet minut později Osvaldo. Převahu měli domácí i ve druhém poločase, kdy další dva góly přidali Lamela a Destro. Palermo stihlo už jen snížit zásluhou Iličiče.

Na páté místo v tabulce klesl městský rival Římanů AS Lazio, který zaznamenal nejtěžší porážku v sezoně, když podlehl Catanii 0:4. Domácí tým vedl už po půlhodině hry 3:0 díky dvěma přesným trefám Gómeze a proměněné penaltě Lodiho. Definitivní podobu dal výsledku v 69. minutě Barrientos.

Blízko k vítězství byla Neapol, která držela až do nastaveného času těsné vedení 1:0, Turín ale nakonec z utkání vydoloval bodový zisk díky vyrovnání Sansona. Neapol musela dohrávat utkání bez trenéra Mazzarriho, který byl za protesty vykázán na tribunu.

Italská fotbalová liga - 11. kolo:

Pescara - Parma 2:0 (49. Abbruscato, 90.+3 Weiss), Boloňa - Udine 1:1 (46. Diamanti - 73. Di Natale), Catania - Lazio Řím 4:0 (9. a29. Gómez, 25. Lodi z pen, 69. Barrientos), Fiorentina - Cagliari 4:1 (14. Rodríguez, 50. Jovetič, 54. Toni, 84. Cuadrado - 42. Casarini), Neapol - FC Turín 1:1 (6. Cavani - 90.+1 Sansone), Sampdoria Janov - Bergamo 1:2 (53. Maresca - 2. Bonaventura, 76. De Luca), Siena - FC Janov 1:0 (55. Paci), AS Řím - Palermo 4:1 (11. Totti, 31. Osvaldo, 69. Lamela, 79. Destro - 84. Iličič).

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít