Asistent Wilczek a čtvrtý sudí nevykázali trenéra Radu, tři zápasy si odpočinou

Na tři zápasy mají zakázanou činnost fotbalový asistent Martin Wilczek a čtvrtý arbitr Zbyněk Proske. Komise rozhodčích Fotbalové asociace České republiky je potrestala za to, že v utkání 17. kola Gambrinus ligy mezi Teplicemi a Plzní nevykázali trenéra Petra Radu na tribunu kvůli nevhodnému chování.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rozhodčí Paták posílá kroměřížského brankáře Vogla ze hřiště

Rozhodčí Paták posílá kroměřížského brankáře Vogla ze hřiště | Zdroj: ČTK

Teplice navíc protestovaly proti způsobu, jakým hlavní rozhodčí Radek Matějek řídil utkání, tento protest ale komise zamítla jako neoprávněný. Severočeskému klubu se nelíbil první plzeňský gól a nařízený přímý kop, který znamenal vyrovnání Plzně na 3:3.

Wilczek s Proskem se před komisí hájili tím, že trenér Rada nepoužil žádná vulgární slova, to ale komise nepovažovala za podstatné. Rada se podle ní provinil celkově nevhodným vystupováním a navíc opouštěl technickou zónu.

K řešení dostala komise také stížnost ostravského Baníku, který protestoval proti výkonu hlavního rozhodčího Romana Hrubeše v domácím utkání 18. kola soutěže s Jabloncem. Arbitr má omezenou delegaci na jedno utkání kvůli tomu, že v přerušené hře nevyloučil hostujícího Lukáše Třešňáka.

Komise omezila delegaci ještě jednomu rozhodčímu, Emanuelu Markovi. Ten totiž ve víkendovém utkání plzeňské Viktorie s Duklou Praha před penaltou domácích přehlédl ofsajd.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme