Asistenta pošle trenér Sparty Ščasný na tribunu. Na Thun asi nasadí Hušbauera

Červená karta pro Marka Matějovského v odvetě proti CSKA Moskva přišla ještě dráž, než očekával. Od UEFA dostal dvouzápasový distanc, a tak se neobjeví ani v jednom z duelů Sparty o postup do Evropské ligy proti švýcarskému Thunu. První utkání čeká Pražany už ve čtvrtek a spolu s Matějovským na tribunu usedne za nesportovní chování i asistent trenéra Stanislav Hejkal, což vyvolalo na Spartě spíše úsměvy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trénink sparťanů před domácím duelem se švýcarským Thunem

Trénink sparťanů před domácím duelem se švýcarským Thunem | Foto: Filip Jandourek

„Je to komické. Standa (Hejkal) neumí anglicky, nevím, co mu řekl, že skončil na tribuně,“ smál se sparťanský trenér Zdeněk Ščasný při vzpomínce na poslední pohárový zápas a z něj plynoucích trestů.

„Zase bude sedět nahoře a bude mít větší přehled, někdy jsme to takhle v Teplicích řešili. Z lavičky toho někdy moc nevidíte, nebo ne tak dobře,“ dodal.

Trest pro klíčového záložníka Marka Matějovského už tak úsměvný není.

Přehrát

00:00 / 00:00

Trenér Zdeněk Ščasný si uvědomuje, že se Sparta musí s absencí Marka Matějovského vyrovnat

„Je důležitý, dává mi spoustu míčů. Dovolím si říct, že si spolu na hřišti rozumíme,“ připomíná záložník Ladislav Krejčí, který zejména těží z neobvyklých přihrávek Matějovského. V zápasech s Thunem se musí bez tradičních pasů obejít.

„Asi všichni očekávají, že bude hrát Hušbauer, který byl v zápase Zlínem u všech branek. V Boleslavi jsem ho střídal, protože jsem věděl, že ho nemůžu na straně nechat. To bylo spíše taktické střídání,“ podotkl sparťanský trenér.

„Každý hraje jinak. Marek má ohromné přednosti, na druhou stranu v posledních zápase se snažil neustále dávat finální přihrávku a někdy to bylo na škodu. Beru to jako fakt, musíme se s jeho absencí vyrovnat. Nemá cenu brečet nad tím, že nám bude chybět,“ má jasno Ščasný.

Thunu patří po nezvládnutém úvodu sezóny a zápasech s těžkými soupeři poslední místo ve švýcarské lize. Sparta je v Synot lize první, ale to se ve čtvrtek večer nijak počítat nebude.

„Něco jsme si k nim řekli, jak budou hrát a jakou mají kvalitu. Určitě je nechceme podcenit,“ dodává Ladislav Krejčí.

Zdeněk Ščasný trenér AC Spata Praha | Foto: Filip Jandourek

Martin Charvát, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme