Atlético Madrid stíhá v Primera División vedoucí Barcelonu

Fotbalisté Atlétika Madrid porazili v 9. kole španělské nejvyšší soutěže Pamplonu 3:1 a v letošním ročníku Primera División ještě neprohráli. Na kontě mají 25 bodů, stejně jako vedoucí Barcelona.

Atlético Madrid porazilo Pamplonu a drží se vedoucí Barcelony

Atlético Madrid porazilo Pamplonu a drží se vedoucí Barcelony | Zdroj: Reuters

O vítězství na domácím hřišti rozhodlo Atlético už během prvního poločasu. Nejprve se v 31. minutě prosadil hlavou po standardní situaci Miranda, čtyři minuty nato přidal druhý gól do sítě Pamplony Raúl García.

Hosté sice ještě v závěru prvního poločasu snížili díky přesné trefě Lamaha, v 73. minutě ale dal výsledku definitivní podobu Falcao, který si připsal už desátou trefu v sezoně.

V domácí lize se naopak trápí soupeř Sparty v Evropské lize Athletic Bilbao, v utkání s Getafe prohrávalo Bilbao už od 11. minuty, na rozdíl dvou branek navýšil v 57. minutě Álvaro. Domácím s podařilo už jen snížit ve 4. minutě nastavení zásluhou San Josého, v aktuální sezoně mají jen osm bodů.

Čtvrté místo v tabulce patří Realu Madrid, který porazil Mallorku jednoznačně 5:0 a napravuje nevydařený vstup do sezony.

Španělská fotbalová liga - 9. kolo:

Zaragoza - FC Sevilla 2:1 (36. Postiga, 45. Sapunaru - 70. Medel), Levante - Granada 3:1 (12. a60. Martins, 73. Rios - 84. El Arábí), Bilbao - Getafe 1:2 (90.+4 San José - 11. Juan Rodríguez, 57. Álvaro), Atlético Madrid - Pamplona 3:1 (31. Miranda, 35. Raúl García, 73. Falcao - 43. Lamah), Mallorca - Real Madrid 0:5 (8. a70. Higuaín,22. a73. Ronaldo, 90. Callejón).

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít