Augsburg s českými fotbalisty poprvé vyhrál a už není v Budndeslize poslední

Tři čeští fotbalisté s reprezentačními zkušenostmi si zahráli v úvodním utkání sedmého kola Bundesligy. Ale nejen kvůli tomu byl duel mezi Augsburgem a Brémami zajímavý. Domácí v něm nastříleli více branek, než v předchozích šesti zápasech dohromady, a mnozí se zřejmě nestačili divit.

Milan Petrželav souboji s Michalem Vepřekem

Milan Petrželav souboji s Michalem Vepřekem | Zdroj: ČTK

Hosteska před stadionem v Augsburgu láká na jednu z mnoha předzápasových atrakcí. „Můžete vyhrát sekačku nebo alespoň šálu,“ říká soutěžícím, kteří se pokoušejí trefovat různě obodované černé puntíky na bílé plachtě velikosti hokejové branky.

„Super“, občas uznale prohodí zvědaví diváci, když se zrovna střelci podaří zasáhnout „stovku,“ a současně si povzdechnou, že se takto nedaří místním fotbalistům.

00:00 / 00:00

Na zápas německé bundesligy se do Augsburgu vypravil jaroslav Plašil

"Nejsou góly, nejsou body," má jasno padesátník Stefan, který tvrdí, že nejmenší bavorský klub v první Bundeslize nemá kvalitní útočníky. Ale podporovat ho bude stále, i když se mu zrovna nedaří. Ostatně tak to cítí i zhruba třicet tisíc dalších fanoušků.

"Atmosféra je pořád parádní, i díky tomu, že má stadion skvělou akustiku," vysvětluje Sebastian a vedle stojící Ronny v bílém dresu s jedenáctkou a jmenovkou "PETRŽELA" dodává: "Je to hlavně díky lidem z tribuny na stání, z bloků L,M a N, tam je to v pohodě, jen čekáme, že se víc chytnou i sedící,“ Přejí si Sebastian a Ronny a ani netuší, že je "mlčící" většina vyslyší už ve druhé minutě.

To když jiný český fotbalista Jan Morávek zakládá hlavičkou útočnou akci, ze které po následném centru střílí Tobias Werner úvodní gól zápasu. A protože je teprve třetí v sezoně a druhý na domácím stadionu, nemusí k řevu ani sedící fanoušky nikdo moc pobízet.

Petržela trefil tyč

A není to naposledy, co si příznivci Augsburgu takto hlasitě zakřičí. Místní borci dokážou ještě do přestávky odpovědět na celkem lacinou vyrovnávací branku Werderu, ve druhém poločase přidají třetí gól, a to ještě v závěru střídající Milan Petržela jen pár vteřin po svém příchodu na trávník trefuje tyčku.

I němečtí fanoušci si oblíbili české hráče v dresu Augsburgu | Foto: Jaroslav Plašil

„Posílali mě na hřiště a říkali ať dám gól,“ říkal Petržela. „Míla jede na repre, ale pro mě je strašně důležité, že se vyhrálo, protože se od toho vyvíjí ta nálada v týmu,“ plácají se navzájem po ramenou Milan Petržela a Jan Morávek.

Po výhře 3:1 pochopitelně mnohem šťastnější než obránce Werderu a krajan Theodor Gebreselassie. Díky prvnímu vítězství v sezoně už podceňovaný klub z Augsburgu není v tabulce poslední.

Jaroslav Plašil, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít