Bahno po posledních podzimních duelech už fotbalisté smyli, je čas na psychohygienu

Brno-Ostrava 0:2 a Teplice-Jablonec 1:2, to jsou poslední dva podzimní výsledky fotbalové Gambrinus ligy. Na jaře zbývá dohrát už jen třináct kol, která budou ale zásadní a s ohledem na postavení některých tradičních mužstev i velmi zajímavá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brněnští fotbalisté na svém hřišti jakoby tápali - na protihráče nenašli žádný recept. | Foto: Tomáš Adamec

Boj o titul se zúžil na dvě pistolnice - Plzeň a Spartu. Stojí proti sobě s nabitou hlavní a výhodnější pozici má ta plzeňská. Jenže se jí roztřásla ruka natolik, že v závěru podzimu poztrácela osm z dvanácti patron, které měla oproti své sokyni k dobru. Chce to zahodit na čas kolt do kouta a osvěžit mysl.

„Budou Vánoce, třeba napadne sníh, bude hezky. Odpočineme si trošku. Začneme chodit na hokej, budeme se věnovat rodinám a přijdeme s chutí do přípravy a zakousneme se do toho,“ radí plzeňský kapitán Pavel Horváth.

Kousat jako starý svetr po dědečkovi ale začala s přibývající zimou Sparta. Plzeňská kořist už není chráněná mlhou, ve které se ještě před několika koly ztrácela. Sparťané ji naopak mají na dostřel a jediný ligový účastník letošního mistrovství světa Juraj Kucka to cítí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Bahno po posledních podzimních duelech už fotbalisté smyli, je čas na psychohygienu

„Tam byl náskok 12 bodů a stáhli jsme to o osm, což je super, protože to bude napínavější v té další části,“ těší se Kucka.

A Sparta má s jarní hrou nervů po všech stránkách hodně zkušeností, zimní psychickou pohodu navíc může umocnit postupem v Evropské lize. Příručku „Jak se bránit stresu" by měl Ježíšek nadělit fotbalistům Brna i hráčům před půl rokem a týdnem stále ještě mistrovské Slavie.

Oba tradiční účastníci nejvyšší soutěže balancují na hranici sestupového pásma a už nemají příliš času na plané utěšování ve stylu slávisty Karola Kisela.

„Jednoznačně si nemyslím, že Slavia patří tam, kde teď je a ono se to určitě otočí,“ říká rezolutně Kisel.

Touhu po odpočinku vykazuje i psychika ohroženého druhu jménem fotbalový fanoušek. Snad po zimní pauze vykáže motivaci chodit na ligový stadion ve větším počtu a dostane šanci projevovat opačné emoce než necelé dvě tisícovky statečných při podzimním epilogu mezi Teplicemi a Jabloncem.

Jan Kaliba, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme