Bakoš třemi zásahy sestřelil Jablonec, Baník podruhé v sezoně vyhrál

SLEDOVALI JSME ONLINE. Fotbalisté Liberce v 18. kole Synot ligy ztratili dvoubrankové vedení, ale díky hattricku Marka Bakoše porazili v podještědském derby Jablonec 3:2. Baník Ostrava pod vedením nového kouče Vlastimila Petržely poprvé bodoval, když zdolal Zlín 3:0. Pražské střetnutí mezi Bohemians a Duklou vyšlo lépe „Klokanům“, kteří zvítězili 1:0.

Marek Bakoš má na kontě deset ligových tref a v tabulce střelců ztrácí na první místo jeden gól | Zdroj: ČTK

Začátek severočeského derby na těžkém terénu a za nepříznivých povětrnostních podmínek lépe vyšel Liberci. Slovan porážku z prvního jarního kola, v němž podlehl Dukle 0:2, rychle hodil za hlavou a ve 24. minutě se dostal do vedení.

Marek Bakoš se na malém vápně po velkém náporu domácích dostal k balonu a poprvé ho poslal za záda jabloneckého brankáře Michala Bárty.

O čtrnáct minut později slovenský útočník udeřil podruhé. Po nedorozumění hostujících zadáků se řítil sám na bránu a křižnou přízemní ranou zvýšil na 2:0.

Jablonečtí se však o poločase oklepali. Po hodině hry vybojoval střídající Michal Trávník penaltu, kterou bezpečně proměnil Stanislav Tecl.

O čtyři minuty bylo u Nisy vyrovnáno, když se Marek Kysela zavěsil do Trávníkova centru a míč usměrnil za Koubkova záda.

V dramatickém závěru strhl tři body na stranu Liberce třígólový Bakoš. Po Jefremovově přihrávce napálil balon z nitra pokutového území přesně k tyči a uzavřel na konečných 3:2.

Petržela si s Baníkem připsal premiérové vítězství

Poslední tým tabulky fotbalové Synot ligy v sobotu před vlastním publikem ukončil sérii osmi porážek v řadě. Baník poměrem 3:0, jakým před týdnem prohrál v Mladé Boleslavi, porazil šestý Zlín.

Mladý výběr trenéra Vlastimila Petržely, v němž debutovali osmnáctiletý brankář František Chmiel a o dva roky starší obránce Arťom Mešaninov, se dostal do vedení už v 9. minutě gólem Daniela Holzera.

Druhou branku přidal Baník přesně po půlhodině hry. Karol Mondek se uvnitř šestnáctky dostal k odraženému balonu a z otočky v pádu propálil vše, co mu stálo v cestě. Na konečných 3:0 uzavíral v 60. minutě Richard Lásik.

Baník tak teprve podruhé v ligovém ročníku naplno bodoval a na chvostu tabulky má sedm bodů. Na nesestupovou čtrnáctou příčku, která patří Jihlavě, ztrácejí ostravští fotbalisté deset bodů.

Plzeň porazila Teplice a dál vede ligu. Slavia remizovala v Jihlavě

Pražští Bohemians, kteří rovněž bojují o záchranu, si pomohli vítězstvím v městském duelu s Duklou a porážce se vyhnuli už posedmé v řadě.

Hosté sice měli v úvodní pětačtyřicetiminutovce tři nadějné příležitosti, ale ani jednu z nich neproměnili. Jedinou branku zápasu vstřelil v 68. minutě stoper Bohemians Daniel Krch, jenž z těsné blízkosti protlačil míč za záda gólmana Lukáše Hrošša až nadvakrát.

V dalších sobotních soubojích Synot ligy porazila Zbrojovka Brno předposlední Olomouc 2:0 a posunula se na šestou pozici a Slovácko uspělo v Příbrami. Středočeši nevyužili řadu šancí, a tak je v první minutě nastavení potrestal nejlepší střelec týmu z Uherského Hradiště Libor Došek.

FC Baník Ostrava - www.fcb.cz si připisuje svoji druhou výhru v sezóně, když na domácí půdě poráží FOOTBALL CLUB ZLÍN...

Posted by SYNOT liga on Saturday, 20 February 2016

Sobotní výsledky 18. kola první fotbalové ligy:

Bohemians Praha 1905 - Dukla Praha 1:0 (0:0)
Branka: 68. Krch. Rozhodčí: Proske - Wilczek, Kotík. ŽK: Šmíd - Miloševič, Berger. Diváci: 4872.

Zbrojovka Brno - Sigma Olomouc 2:0 (1:0)
Branky: 44. Řezníček, 51. Hyčka. Rozhodčí: Jech - Mokrusch, Kubr. ŽK: Lutonský, Řezníček - Houska, Ordoš, Mahmutovič, Malec. Diváci: 3126.

Baník Ostrava - Fastav Zlín 3:0 (2:0)
Branky: 9. Holzer, 30. Mondek, 60. Lásik. Rozhodčí: Orel - Blažej, Hock. ŽK: Holzer, Vraštil (oba Ostrava). Diváci: 5022.

1. FK Příbram - 1. FC Slovácko 0:1 (0:0)
Branka: 90. Došek. Rozhodčí: Kocourek - Kříž, Hrabovský. ŽK: Koné, Kerbr (oba Slovácko).

Slovan Liberec - FK Jablonec 3:2 (2:0)
Branky: 24., 38. a 86. Bakoš - 63. Tecl z pen., 68. Kysela. Rozhodčí: Příhoda - Ratajová, Fišer. ŽK: Bakoš - Kysela, Hübschman, Greguš. Diváci: 4641.

Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít