Bakoš vystřílel Liberci hattrickem výhru nad Jabloncem. Góly věnoval Čišovskému

Fotbalisté Liberce zvítězili v Podještědském derby 3:2 nad rivalem z Jablonce. Po utkání se nejvíc mluvilo o skvělém výkonu útočníka Marka Bakoše. Ten toho během zápasu stihl hodně - nejprve dostal žlutou kartu, pak dvěma góly dostal Slovan do vedení, a když hosté vyrovnali, čtyři minuty před koncem řádné hrací doby další a vítěznou trefou zkompletoval hattrick. Při tomhle gólu se zranil, a za velkých ovací opouštěl trávník v doprovodu lékařů.

Marek Bakoš se na výhře Liberce nad Jabloncem podílel hattrickem

Marek Bakoš se na výhře Liberce nad Jabloncem podílel hattrickem | Zdroj: ČTK

Po 87 minutách hry odnášeli ze hřiště deštěm promáčeného, pokopaného, jenže v tu chvíli už také třígólového Marka Bakoše na nosítkách - ale nešlo tím o nedůstojný konec lehce raněného hrdiny, u Nisy se skandovalo jeho jméno, a do nebes ho po utkání vynášeli i jeho spoluhráči.

00:00 / 00:00

Byla to 'one man show' Marka Bakoše, řekl po utkání s Jabloncem gólman Liberce Tomáš Koubek

„Chtěl bych mu upřímně poděkovat za to, že dal tři góly a že zachránil celý tým. Byla to 'one man show' Marka Bakoše a my mu za to děkujeme,“ nešetřil chválou gólman Tomáš Koubek.

Až po něm mezi novináře přikulhal sám Bakoš, který přiznal, že se dočkal prvního hattricku v kariéře.

Tímto kouskem se nijak nevytahoval, a i když moc dobře ví, že ve své podstatě pouhými góly stěží změní něčí život, snad prý alespoň potěšil nemocného kamaráda a bývalého spoluhráče.

Bakoš třemi zásahy sestřelil Jablonec, Baník podruhé v sezoně vyhrál

„Když jsem dal v Plzni dva góly, tak za mnou většinou přiběhl jeden z mých největších kamarádů, Marián Čišovský, a říkal, že dám hattrick. Nikdy jsem ho nedal, až teď, takže bych mu ho chtěl věnovat s tím, aby se držel. On ví, že na něj myslím a že mu držím palce. Byl to pro mě pěkný večer a chtěl bych mu ho věnovat,“ prohlásil liberecký střelec.

Marek Bakoš na kontě má v téhle ligové sezoně už deset branek, přičemž těmi třemi posledními vrátil Liberec na čtvrté místo.

David Nyč, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít