Baník nepřekvapil, doma podlehl Spartě 0:2

Fotbalisté ostravského Baníku nedokázali prolomit černou sérii, kterou zatím v letošním ročníku Gambrinus ligy mají. V dohrávce sedmého kola soutěže podlehli na domácím trávníku vedoucímu celku tabulky, pražské Spartě 0:2. O branky se postarali Grajciar s Kweukem.

Sparta porazila Baník 2:0. Jan Zawada z Baníku (vlevo) v souboji s Martinem Juharem ze Sparty | Zdroj: ČTK

Sparta vedla na ostravském trávníku už od třetí minuty. Grajciar obehrál Svěrkoše, přihrál Kweukemu, kterého sice gólman Pietrzkiewicz ještě vychytal, na Grajciarovu dorážku už ale nestačil.

Ostravští sice hráli obětavě a s nasazením, přes pozornou obranu Sparty se ale nedokázali dostat do vyložené šance – s výjimkou Vomáčkovy příležitosti, kterou vyrazil z brankové čáry Švengr.

Baník se ale poté potýkal s větším problémem – polovinu utkání musel hrát v deseti, když Svěrkoš vyfasoval za strčení do Hušbauera druhou žlutou a zamířil předčasně do šatny. Ani v oslabení se ale ostravský celek nevzdával a do konce utkání usiloval o vyrovnání.

Sparta si ale další plný bodový zisk nenechala vzít, její vítězství pojistil v pětaosmdesáté minutě svým pátým gólem v sezoně Kweuke.

FC Baník Ostrava - AC Sparta Praha 0:2 (0:1)

Branky: 3. Grajciar, 85. Kweuke. Rozhodčí: Jech - Kordula, Kocián. ŽK: Svěrkoš, Ferenčík - Mareš, Grajciar, Jarošík. ČK: 44. Svěrkoš. Diváci: 7099.

Ostrava: Pietrzkiewicz - Zawada, Marek, Vomáčka, Cverna - Lukeš (90. Greguš), Droppa (84. Badaljan) - Poliaček, Svěrkoš, Ferenčík (79. Šenkeřík) - Kraut. Trenér: Malura.

Sparta: Švenger - Kušnír, Zápotočný (52. Brabec), Jarošík, Pamič - Hušbauer - Mareš (61. Kadlec), Grajciar (90. Slepička), Matějovský, Juhar - Kweuke. Trenér: Chovanec.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít