Baník Ostrava provizorně trénuje Lička, čeká se na Marka

Jako by vedení fotbalového Baníku Ostrava bylo příznivcem provizorních řešení. Už potřetí se totiž ve svém životě v roli dočasného kouče vrací na lavičku aktuálně čtrnáctého celku Gambrinus ligy Verner Lička. Spolu s ním budou u týmu působit Bohumil Páník a Pavel Malura. Ovšem jen do doby, než se vedení slezského celku podaří ze smlouvy v Banské Bystrici vyvázat Karola Marka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Generální manažer a nově trenér Baníku Ostrava Verner Lička (vpravo) a předseda představenstva Jakub Kahoun | Zdroj: ČTK

Naposledy trvala mise Vernera Ličky na trenérském postu v Baníku Ostrava sedm zápasů. To bylo před rokem a půl, kdy vedení hráčům dlužilo peníze a ti zápasy odehráli, slušně řečeno, ležérně. Tenkrát to odnesl Karel Večeřa.

Dnes se o dluzích nemluví, ale Baník se opět dotýká dna tabulky. S údajně koncepčně postaveným kádrem, který ale nemá výsledky. Na uvolněné místo Miroslavem Koubkem usedá opět Verner Lička, který ale odmítá podobnost současné situace s tou rok a půl starou.

Přehrát

00:00 / 00:00

Baník Ostrava provizorně trénuje Lička, čeká se na Marka

„Je tam velký rozdíl ve fyzické připravenosti, aktuálním stavu, to mužstvo je dobře připravené. Mužstvo je disciplinovanější než tamto, vztahy jsou daleko lepší,“ prohlásil ‘provizorní‘ kouč Ostravy.

Návrat Vernera Ličky na lavičku Baníku tentokrát může v nejkratším případě trvat dokonce jen šest dnů, než se z Banské Bystrice podaří uvolnit Karola Marka. Ten by měl podle předsedy představenstva Jakuba Kahouna zakotvit na Bazalech nejpozději v zimní přestávce.

„V pondělí během dne jsme oslovili pana Marka, kterého Verner řekněme dlouhodobě sledoval. Poté jsme oslovili pana Kováčika, což je majitel Banské Bystrice, s tím, že pan Marko mu také řekl, že by rád do Ostravy šel. A teď hledáme způsob, jak nejrychleji dostat pana Marka do Ostravy. Čím dříve, tím lépe,“ uvedl Jakub Kahoun.

Radim Sajbot Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme