Baník Ostrava si z Českých Budějovic veze tři body za výhru 2:1

V dohrávce třetího kola Gambrinus ligy se fotbalisté ostravského Baníku dočkali prvního vítězství v sezóně. Porazili 2:1 domácí České Budějovice a posunuli se v ligové tabulce na deváté místo. Jihočeši jsou třináctí.

Dominik Kraut (vpravo) z Ostravy se snaží udržet míč před Pavlem Novákem z Českých Budějovic | Zdroj: ČTK

Velmi dobrý zápas odehrál v ostravském dresu obránce Mach. Nejen, že si plnil své defenzivní povinnosti, ale v šestnáctá minutě se gólově prosadil po rohu Greguše. Do konce prvního poločasu už branka nepadla, a tak šli domácí Jihočeši do šaten s jednogólovým mankem.

Do druhé půle poslal českobudějovický trenér Cipro druhého útočníka. To mělo za následek šance na straně domácích, kteří se ale gólově prosadit nedokázali. Naopak. V 74. minutě se dostal před brankáře Daňka ostravský Kukec, který zvýšil na 2:0.

I hráči Českých Budějovic se v závěru radovali z gólu, ale k brance Otepky z penalty už další zásah do sítě hostů nezaznamenali.