Baník Ostrava zakončil podzim vítězně

V dohrávce 16.kola Gambrinus ligy porazil Baník Ostrava Sigmu Olomouc 2:0 a přezimuje na třetím místě tabulky

Souboj Ostravy s Olomoucí

Souboj Ostravy s Olomoucí | Zdroj: ČTK

Baník Ostrava - Sigma Olomouc 2:0 (1:0)

Baník Ostrava nemá vyhřívaný trávník a tak musel sehrát svou podzimní ligovou derniéru ve Vítkovicích. Takřka osm tisíc diváků v ochozech vidělo v souboji s Olomoucí atraktivní podívanou, plnou šancí a zajímavých situací.

Už v 11. minutě se měnilo skóre. Po pravé straně si na přihrávku za obranu naběhl Vadradi, poslal centr před branku, kde se brankář Lovásik nedostal přes atakujícího Zehera k tomu aby míč vyboxoval a míč, který se snášel před Ličku uklidil ostravský středopolař z voleje do sítě - 1:0

Olomouc, která v posledních pěti kolech neztratila ani bod, se snažila o vyrovnání a nejen v prvním, ale i v druhém poločase k tomu měla několikrát velmi blízko. Tentokrát však střely Hanáků končily maximálně na brankové konstrukci.

Baník spoléhal na rychlé brejky, kterými zaměstnával obranu hostů. V devadesáté minutě jeden takový podniklo trio Lička, Lukeš a Kraut. Přesně v tomhle pořadí také putoval míč v rychlé kombinaci a Dominik Kraut zpečetil vítězství Ostravy.

00:00 / 00:00

Utkání očima reportéra Metoděje Nováka

Branky: 11. Lička, 89. Kraut. Rozhodčí: Adam - Košec, Marek. ŽK: Lukeš, Neves - Ordoš, Kaščák. Diváci: 7994 (vyprodáno).

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít