Baník přehrál Slovácko a vede ligu

Fotbalisté Baníku Ostrava jsou po úvodním utkání 24. kola Gambrinus ligy na prvním místě tabulky. Slezanům se povedlo v dramatickém utkání přestřílet Slovácko 3:2 a na čele soutěže mají náskok jednoho bodu na Spartu. Střetnutí mezí Bohemians 1905 a Bohemians Praha se nehrálo.

FC Baník Ostrava

FC Baník Ostrava - 1. FC Slovácko 3:2 (2:1)

Ofenzivní hra domácích s sebou přinášela i chyby v obraně, už po minutě a půl se dostal centr Němčického až na zadní tyč, kde ho volný Kuncl poslal do sítě. Ale obdržený gól domácí nepoložil a z následujícího neustálého tlaku vytěžili ještě do přestávky dvě branky. Nejprve po rohu trefil Bolf tyč, Varadi ale vrátil míč do vápna, kde ho za záda Filipka poslal Neves.

00:00 / 00:00

05065923.mp3

Vedení dal domácím Varadi, když v poslední minutě první půle usměrnil Lukešův centr. Slovácko ale chtělo z Bazalů body, ke kterým je ve druhém poločase nechtěně přiblížit brankář Otravy Baránek. Jeho špatný odkop vystihl Kordula, přihrál Fujerikovi a ten míč Baránkovi nechytatelně vrátil - 2:2.

Banik potřeboval pro posun na první místo všechny body. Zařídila jim je přesná Neuwirthova střela. Čtvrtý gól mohl dát opět Varadi, často zaměstnaný Filipko ale žádnou další ránu nepustil.

Branky: 25. Neves, 43. Varadi, 68. Neuwirth - 2. Kuncl, 59. Fujerik. Rozhodčí: Zelinka - Marek, Santarius. ŽK: Bolf, Neuwirth, Lukeš - Košút, Fujerik. Diváci: 7168.

Metoděj Novák, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít