Baník remizoval se Spartou, boj o titul pokračuje

Fotbalisté Baníku Ostrava remizovali v 27. kole Gambrinus ligy se Spartou 1:1. Domácí poslal do vedení vlastní gól Řepky, do sítě Baníku se trefil Kadlec. Na prvním místě tabulky tak i nadále zůstává Sparta, stejně bodů má ale i druhý Baník, o bod méně třetí Jablonec a Teplice ztrácí na čtvrtém místě body dva. V dalších utkáních totiž Bohemians Praha nestačili na Jablonec 0:4, Slavia porazila Příbram 3:0 a České Budějovice zdolaly Olomouc 2:1.

Obránce Sparty Řepka si dává vlastní gól

Obránce Sparty Řepka si dává vlastní gól | Zdroj: ČTK

FC Baník Ostrava - AC Sparta Praha 1:1 (1:0)

Baník začal duel náporem, už ve 2. minutě utekl Varadi, obešel Kozáčika, ale místo prázdné branky trefil v obrovské šanci jen břevno. O minutu později hlavičkoval těsně vedle Mičola.

00:00 / 00:00

Na Bazalech viděl střetnutí Baník - Sparta reportér Jaroslav Plašil

Na druhé straně pálil z dálky Pamič, první gól dal však Baník. Při přímém kopu Lukeše se nedomluvil Řepka s Kozáčikem a sparťanský obránce přizvedl míč mimo dosah brankáře.

Letenští se po obdrženém gólu pustili do útoku, domácí zatlačili, ale ani Sionko ani Wilfried branku netrefili. Až ve 38. minutě obral Kucka Lukeše a zpoza vápna napálil břevno.

V poslední minutě první části měla další šanci Ostrava, Mičola udělal z Brabce žáčka, přihrál Vydrovi, ale ten napálil pouze Kozáčika.

Vyrovnání zařídil Kadlec

Ve druhé půli začala Sparta lépe, z obrovského tlaku ve 49. minutě gól nevytěžila, v 52. minutě už ano. Přihrávku Vacka přizvedl Hoheneder, Wilfried hlavou posunul na Kadlece, který obešel Nevese a obstřelil Baránka.

V 65. minutě nebezpečně mířil Mičola, v 69. minutě nezpracoval pas Likeše do úniku Vydra. Sparta zahrozila jen v 75. minutě, ale Wilfried střílel doprostřed branky.

Vyprodané Bazaly tak vítěze neviděly, vzhledem k tomu, že v podzimní části skončil duel na Letné také 1:1, rozhoduje při stejném bodovém zisku o pořadí mezi Spartou a Baníkem skóre, které má letenský tým výrazně lepší. O titul bude ale bojovat i Jablonec, který na vedoucí duo ztrácí pouze bod, a Teplice, kterým na čtvrtém místě chybí dva body.

Branky: 13. vlastní Řepka - 53. Kadlec. Rozhodčí: Damková - Kordula, Mencl. ŽK: Varadi - Řepka, Hoheneder, Vacek. Diváci: 17.372 (vyprodáno).

Bohemians Praha - FK Baumit Jablonec 0:4 (0:3)

Na Strahově domácí vyhrát nechtěli a Jablonec toho využil. Už v 15. minutě propustil domácí brankář Belaň do sítě centr Krejčího, o čtyři minuty později dorazil do sítě střelu Lafaty Pekhart a poločasový stav stanovil ranou zpoza vápna Lafata. Po přestávce přidal poslední branku Pekhart a vrátil Severočechy na třetí místo tabulky.

Branky: 20. a 51. Pekhart, 16. Krejčí, 30. Lafata. Rozhodčí: Paták - Pelikán, Marek. ŽK: Flachbart, Dobeš. Diváci: 423.

Dynamo České Budějovice - Sigma Olomouc 2:1 (1:0)

Fotbal skoupý na šance přinesl první gól v závěru poločasu. K přímému volnému kopu se postavil domácí Otepka a zamířil přesně do horního růžku. Ale hosté brzo srovnali - centrovaný míč Bajera neměl problém poslat do sítě Petr. Z jediné šance v závěru domácí rozhodli, když Volešák nedal Lovásikovi ranou z první šanci.

Branky: 45.+1 Otepka, 87. Volešák - 48. Petr. Rozhodčí: Mikel - Novák, Lakomý. ŽK: Ordoš, Janotka, Komárek, Navrátil, Petr (všichni Olomouc). Diváci: 3046.

Slavia Praha - 1. FK Příbram 3:0 (0:0)

Po první půli bez šancí Slavia během osmi minut rozhodla. Nejprve Krajčík propálil vše před sebou, poté stejným způsobem skóroval Dens a vzápětí zakončil akci Grajciara Zákostelský. Hosté měli za celé utkání jen 2 příležitosti, v šesté minutě ale utekl míč Pilíkovi a v poslední netrefil Pleško branku.

Branky: 54. Krajčík, 57. Dens, 62. Zákostelský. Rozhodčí: K. Hrubeš - Slavík, Tacina. ŽK: M. Černý, Janda, Ivanovski, Hošek - Borek, Nohýnek. Diváci: 4799.

Miroslav Bureš, Jan Kaliba, Jaroslav Plašil, Kamil Jáša, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít