Baník v Brně pouze remizoval a je v tabulce čtvrtý

Fotbalisté Baníku Ostrava remizovali v dohrávce 19.kola Gambrinus ligy na hřišti Brna 1:1 a v tabulce zůstávají na čtrvtém místě.

Souboj Brna s Baníkem

Souboj Brna s Baníkem | Zdroj: ČTK

1. FC Brno - FC Baník Ostrava 1:1 (0:0)

První poločas přinesl pohledný a útočný fotbal. Bylo k vidění několik šancí na obou stranách, více možností měli domácí, především Rabušic a nestárnoucí Dostálek. Za Baník nebezpečně pálili Varadi a Lička. Branka ale nepadla a tak hráči odcházeli do kabin za nerozhodného stavu 0:0.

Ve druhém poločase se tempo ještě vystupňovalo a přišly i branky. Nejprve neuznali rozhodčí regulérní gól Brnu, když Kalabiška napálil míč, ten prosvištěl hradbou těl a zastavil ho až Neves. Stalo se tak ale až za brankovou čarou, což rozhodčí nepostřehli.

O čtyři minuty později udeřilo na druhé straně. Neuwirth si naskočil na centr Polácha a nedal Burešovi šanci. Baník si díky brance začal věřit a častěji se dostával do zakončení, ale brněnský brankář čaroval. Domácí díky tomu byli stále ve hře a jejich snaha nepřišla v niveč, když deset minut před koncem dostal od Doška přihrávku na zlatém podnose Dostálek, který do odkryté branky vyrovnal.

00:00 / 00:00

Utkání očima reportéra Tomáše Minarčíka

Branky: 80. Dostálek - 52. Neuwirth. Rozhodčí: Adámek - Večeřa, Gallo. ŽK: Neuwirth, Greguš. Diváci: 4055.

Brno: Bureš - Jílek, Huška, Trousil, Husár - Dostálek, Křeček, Polách - Rabušic (58. Okleštěk), Došek, Kalabiška. Trenér: Beránek.

Ostrava: Baránek - Řezník, Neuwirth, Bolf, Neves - Lukeš, Greguš, Lička - Varadi (78. Kraut), Strnad (46. Vydra), Zeher. Trenér: Koubek.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít