Baníku pomohli k vítězství i fanoušci. Trenér Petržela měl z atmosféry husí kůži

Fotbalisté Baníku Ostrava ukončili sérii osmi ligových porážek v řadě. Beznadějně poslední tým tabulky porazil v utkání 18. kola Synot ligy na svém trávníku Zlín 3:0. Jarní domácí premiéra se vydařila nejen na hřišti, ale i v hledišti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ostravský baník s nejhorším útokem ligy rozstřílel Zlín 3:0 | Zdroj: ČTK

Na atmosféru, jakou zažili v sobotu, čekali fotbalisté Baníku celý jeden rok. Tak dlouho nenavštěvovali domácí zápasy ostravští ultras, jež měli s minulým vedením klubu řadu vleklých sporů, které se týkaly i třeba nadměrného využívání osobních údajů při zavedení adresného ticketingu.

Důvody svárů s příchodem nového vlastníka pominuly, a tak na jarní domácí premiéru Baníku proti Zlínu přišli někteří fanoušci opravdu po dlouhé době.

Přehrát

00:00 / 00:00

Atmosféra ve Vítkovicích udělala radost hráčům i trenérovi Baníku Vlastimilu Petrželovi

„Jsem tady zhruba po roce. Jednoznačně se mi nelíbilo celkové vedení klubu, které bylo opravdu na amatérské úrovni,“ myslí si příznivec ostravského celku Petr.

„Byl jsem tu na zahajovací zápas s Boleslaví. Od té doby byl bojkot, tak jsem nechodil. Dnes jsem přišel, protože hrají ve dvě hodiny. Večer to kvůli práci nestíhám,“ dodává další fanoušek Lojza.

Oba fandí Baníku několik desítek let, přesto v uplynulých dvanácti měsících na tribunách chyběli. Kolik příznivců zastávalo v uplynulém roce podobný postoj a teď přišli, není možné přesně zjistit.

Nicméně na utkání se Zlínem dorazilo oficiálně něco málo přes pět tisíc lidí. Na podzim byla průměrná domácí návštěva zhruba o osm set diváků menší, jenže je veřejným tajemstvím, že tato čísla byla častokrát uměle nadhodnocována.

Nárůst fanoušků je tedy zřejmý. A co se týká změny atmosféry, tu mohli posoudit nejlépe samotní aktéři zápasu.

„Fantazie, co fanoušci předvedli. Chtěl bych je pochválit. Celou dobu nás hnali a jsem za to hrozně rád. Nedovedu si představit, co by dělali, kdyby jich bylo deset tisíc,“ říká kapitán Baníku Daniel Holzer.

„Jsem strašně vděčný za to, že diváci jsou takoví, jací jsou. Je to neskutečné. Když začali zpívat a začalo se to tady ozývat, měl jsem husí kůži. A to jsem hrál před padesáti šedesáti tisíci. Na českou ligu tu byla parádní atmosféra,“ dodává trenér Vlastimil Petržela.

Bakoš třemi zásahy sestřelil Jablonec, Baník podruhé v sezoně vyhrál

Číst článek

Na podzim mohli diváci často až na tribunu slyšet pokyny trenéra směrem k hráčům, které mnohokrát jako jediné přerývaly hrobové ticho.

A v sobotu? Atmosféra skoro jako za starých dobrých časů, chtělo by se říci. Tedy ta, která udělala ze zápasů Baníku i samotného klubu fenomén. Nicméně fanoušci, i když tentokrát už do ochozů dorazili, stále nemohou zapomenout na to, kde je Baník historicky doma.

„Já jsem pro Bazaly. Kdybych se svlékl, tak vám to ukážu na tričku s Jarkem Nohavicou. Bazaly byly Bazaly, byl tam krásný výhled na začouzenou Ostravu,“ vzpomíná fanoušek Lojza a další příznivec Baníku František dodává: „Radši bych chodil na Bazaly, nevoní mi to tady. Není to hřiště na fotbal. Atletická dráha je široká, nemáme s hráči takový kontakt.“

Zasloužený vítězný pokřik baníkovců po zápase se Zlínem (3:0)

Posted by FC Baník Ostrava - www.fcb.cz on Saturday, 20 February 2016

Radim Sajbot, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme