Baráž o ME "21": Češi vyhráli úvodní duel nad Řeckem 3:0

Čeští fotbalisté do "21" let zvládli výborně úvodní duel baráže o mistrovství Evropy 2011 proti Řecku. Svého soupeře porazili v Jablonci jasně 3:0. O góly se postarali Vošahlík, Pekhart a Kozák. Odveta je na programu příští úterý v Řecku.

Česká fotbalová reprezentace do 21-ti let úvodní duel baráže ME zvládla

Česká fotbalová reprezentace do 21-ti let úvodní duel baráže ME zvládla | Zdroj: ČTK

ČR - Řecko 3:0 (2:0)

Česká fotbalová "21" se výrazně přiblížila postupu na evropský šampionát, které se hraje v příštím roce v Dánsku. V úvodním barážovém duelu totiž vstřelila Řekům tři branky, sama naopak ani jednou neinkasovala. Úvod zápasu vyšel svěřencům trenéra Jakuba Dovalila naprosto skvěle.

Na začátku druhé minuty řecká obrana zazmatkovala a Jan Vošahlík poslal Čechy křížnou střelou do vedení. Po devatenácti minutách už vedl domácí výběr v Jablonci dokonce o dvě branky. Kapitán hostů Siovas zahrál na hranici pokutového území rukou a nařízenou penaltu bezpečně proměnil Tomáš Pekhart.

Rychle získaný náskok ale jakoby Čechy uspokojil. Ti se zatáhli do obrany a téměř rezignovali na útočnou fázi. Řekové se této situace snažili okamžitě využít a do konce úvodní půle si vytvořili několik nadějných střeleckých příležitostí, se kterými si ovšem vyborný gólman Vaclík dokázal poradit.

O přestávce zřejmě kouč Dovalil své hráče důrazně varoval před polevením, jeho slova si ovšem čeští hráči vzali k srdci pouze na začátku druhého poločasu. Po několika náznacích útočných akcí totiž znovu přešli do defenzivního bloku a nechali hrát soupeře. Česká obrana v čele s gólmanem Vaclíkem ale naštěstí všem šancím odolala.

Klid potom přinesl "Lvíčatům" přesný zásah Libora Kozáka, který dostal v 77. minutě od Dočkala ideální centr na hranici malého pokutového území a hlavou se nemýlil.

Branky: 2. Vošahlík, 19. Pekhart z pen., 77. Kozák. Rozhodčí: Studer - Pozzi, Helbling (všichni Švýc.). ŽK: Mazuch, Kozák, Gecov - Siovas, Kutsianikulis, O. Papadopulos, K. Papadopulos. Diváci: 3706.

ČR: Vaclík - Vácha, Mazuch, Hošek, Čelůstka - Gecov - Vošahlík (66. Morávek), Černý (76. Dočkal), Hořava, Kovařík - Pekhart (54. Kozák). Trenér: Dovalil.
Řecko: Jakumis - Skondras, K. Papadopulos, Siovas, Ioannidis - Vassilakis (46. Papazoglu), Gentsoglu (58. Pliatsikas), O. Papadopulos, Kutsianikulis (66. Fortunis) - Dimutsos, Karelis. Trenér: Georgiadis.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít